Nesidalink klaidinga informacija, o ją pastebėjęs pranešk kitiems.

Kodėl žmonės dalinasi klaidinga informacija?

Dažnai žmonės dalinasi klaidinga informacija to net nesuprasdami. Interneto platybėse mes tarsi prarandame atsargumą ir neapsvarstome pateiktų dalykų tikrumo, o paskui juos siunčiame savo draugams ir tai pasklinda po visą pasaulį. Kai dalinamės informacija socialiniuose tinkluose ji bus trumpa, spontaniška, greita, tad net neatrodys, kad būtų verta apie ją meluoti. Tačiau kodėl taip lengvai pasitikime nepažystamaisiais už ekranų? Jie nuosekliai teikia panašų turinį, taip suformuodami savo autoritetą. Todėl pamatę įrašą „TikTok“, „YouTube“ ar „Instagram“ platformose, nesvarbu kaip manote, kad pasitikite tuo žmogumi, visuomet reiktų bent šiek tiek pasidomėti ar pateikta informacija yra teisinga.

Kaip žinoti ar pateikta informacija yra klaidinga?

  • Pirmiausia reikia patikrinti ar ,pavyzdžiui, pateiktas straipsnis yra remiamas kokios nors įmonės, žmogaus. Jei taip, tai informacija gali būti pakreipta, pakoreguota, kad palaikytų rėmėjo pusę.
  • Kitas, kiek juokingas, žingsnis - patikrinti ar yra rašybos klaidų. Juk jei puslapiui rūpi pateikti teisingą informaciją, jis tikrai pasamdytų redaktorių ar bent siektų nedaryti neprofesionalių klaidų.
  • Taip pat reikia pasidomėti informacijos autoriumi. Jei abejonių dėl jo turinio kilo ne tau vienam ir ne pirmą kartą – juo pasitikėti nereikėtų. Tačiau, jei tai yra žinomas, tam tikros srities specialistas, jam dalintis klaidinga informacija nėra prasmės.
  • Pats lengviausias būdas patikrinti informacijos tikrumą – faktų tikrinimas. Tam yra sukurtos svetainės, programėlės. Jose galima patikrinti ar tai tiesa ar melas nuo mokslinių temų, iki interneto juokelių.