Saugok savo asmeninę, jautrią informaciją ir neselbk jos viešai.

Kodėl reikia saugoti savo asmeninę informaciją?

Kaip ir realiame gyvenime, taip ir interneto platybėse turime būti atsargūs. Svarbu žinoti kokia informacija saugu dalintis ir kokia ne. Pavyzdžiui tavo vardas ir pavardė – nėra slapta informacija, taip pat kaip ir nuotraukos, tačiau tai nereiškia, jog turėtum neapgalvotai su visais ja dalintis. Tuo labiau tokie dalykai, kaip gyvenamoji, darbo ar mokslo vieta, ar šiaip kiekvienas tavo žingsnis. Tai leidžia nustatyti tavo dažnai lankomas vietas, pajamas, turtą, prišaukia apgavikus ar net persekiotojus,

Vienas pavojingiausių dalykų – duomenų vagystė. Tai tokia sukčiavimo forma, kai pasinaudojant nepageidaujamomis elektroninio pašto žinutėmis ar netikrais interneto tinklalapiais siekiama išgauti prisijungimo prie informacinių sistemų slaptažodžius ar kitus konfidencialius duomenis. Dažniausiai duomenų vagystės gresia bankų klientams, siekiant sužinoti jų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžius ar kreditinių kortelių duomenis.

Kaip apsisaugoti?

  • Žinoma, pirmiausia nesidalinti savo asmenine informacija su visiškai nepažįstamais žmonėmis .
  • Labai gerai įvertinkite laiškus, kuriuose prašoma pateikti tokią informaciją. Patikimos bendrovės, bankai, niekada neprašys konfidencialios informacijos pateikti elektroninio pašto laiškais.
  • Nerašykite svarbios informacijos į iššokančius langus.
  • Nesinaudokite piratinėmis svetainėmis.