6.jpg

Pamokų laikas

PAGRINDINIS, VIDURINIS UGDYMAS

1.  8.15  –  9.00
2.  9.10  –  9.55
3. 10.05  –  10.50
Pietų pertrauka, (10.50-11.15)
4. 11.15  -  12.00
Pietų pertrauka, (12.00-12.25)
5. 12.25  –  13.10
Pietų pertrauka, (13.10-13.25)
6. 13.25  –  14.10
7. 14.20  –  15.05
8. 15.10  –  15.55

PRADINIS UGDYMAS

1.  7.45 - 8.30
2.  8.40 - 9.25
3.  9.35 - 10.20
4. 10.30 - 11.15
5. 11.30 - 12.15
6. 12.30 - 13.15

Mėnesio darbo planas

Telefonų numeriai

8 679 71332 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai
8 608 39097 - karjeros specialistė
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - psichologė
8 608 35074 - psichologė 1-6 kl. 
8-679 29109 - kompiuterinės techn. inžinierius
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Aktualu

 


 

 

Facebook


Turėjusiems sąlytį su COVID-19 sergančiu asmeniu, izoliuotis nebeprivaloma. Šiems asmenims griežtai rekomenduojama laikytis šių reikalavimų:
• stebėti savo sveikatos būklę. Pasireiškus koronavirusui būdingiems simptomams, nedelsiant izoliuotis ir registruotis PGR tyrimui arba laboratorijoje atliekamam antigeno testui internetu www.1808.lt arba telefono numeriu 1808;
• rekomenduojama atlikti savikontrolės greituosius antigeno testus iškart sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48 / 72  val. po pirmo testo ir dar po 48 val. Gavus teigiamą rezultatą, nedelsiant izoliuotis ir registruotis PGR tyrimui arba laboratorijoje atliekamam antigeno testui internetu www.1808.lt arba telefono numeriu 1808. https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/salyti-su-covid-19-serganciais-zmonemis-turejusiems-asmenims-izoliacija-nebeprivaloma

 Dar trumpiau:

  • Jei mokinys turėjo kontaktą su sergančiuoju (patvirtintu PGR) – nesiizoliuoja [nebent pasireikštų simptomai]. Rekomenduojama testuotis greitaisiais testais iškart po kontakto -– po 48/72 val. – po 48 val.
  • Jei mokiniui atsirado simptomų/gautas teigiamas greitojo antigeno testo rezultatas – izoliuojasi iki gaus teigiamą/neigiamą PGR rezultatą.

Kiek vasaryje telpa šventumo?

Vasario 8-10 dienomis bibliotekoje vyko netradicinės tikybos pamokos IA, IB, IC  klasėms. Mokiniai, susiskirstę grupelėmis, ruošė savo temos pristatymą ir vaizdingą, tikslią, išsamią informaciją pateikė skaidrėse.

Ačiū 2a klasės mokiniams Augustui Antanaičiui, Adomui Bartkauskui, Amandai Vepštaitei, Jonui Sabaliui, Gerdai Jovaišaitei, Geniušiui Domui, Viktorijai Ananijevai, jų tėveliams ir mokytojai Gitanai Garlienei už padovanotas knygas gimnazijos bibliotekai.

Bibliotekos darbuotojos

NUOTOLINĖ KSU ATVIRŲ DURŲ DIENA
(KOVO 14 d. 12 val., ZOOM)

Norime Jus pakviesti pasinaudoti išskirtine proga sužinoti daugiau apie Kazimiero Simonavičiaus universitetą ir studijų  bei karjeros galimybes. 

Kviečiame registruotis ir išgirsti tiesiogiai iš KSU studentų ir alumnų apie jų atradimus bei patirtis studijų metu! Taip pat turėsite galimybę tiesiogiai klausti apie bakalauro studijas, priėmimo tvarką, konkursinio balą sandarą ir gauti atsakymus į visus aktualius klausimus. 

Registracija vyksta iki kovo 10 d. Visiems prisiregistravusiems el. paštu bus išsiųsta Zoom prisijungimo nuoroda.

REGISTRUOKIS ČIA!

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija vasario 28 d. 11.00 val. kviečia moksleivius, studentus, absolventus ir kitus interesantus dalyvauti VDU ŽŪA Karjeros dienoje’23 – virtualioje diskusijoje su agrosektoriaus lyderiais – Būk tvarios ateities kūrėju“. 

Apie pažangą ir inovacijas, iššūkius ir galimybes, profesionalui reikalingas kompetencijas ir tvarios ateities perspektyvas renginyje kalbės ir asmenine patirtimi dalinsis agrosektoriaus lyderiai – net dvidešimties įmonių ir įstaigų atstovai, kurie specialiai šiam renginiui ruošia išskirtinį turinį. Agroverslo, inžinerijos, agronomijos, miškininkystės, finansų, išmaniųjų technologijų ir kokybiško maisto kūrimo sričių profesionalai pateiks vertingų patarimų ir įžvalgų tiek studentams, siekiantiems realizuoti save profesinėje srityje, tiek moksleiviams, jau dėliojantiems žingsnius profesijos pasirinkimui ir perspektyviai ateičiai, tiek kitiems interesantams, norintiems pažinti pažangą kuriantį agrosektorių ir neribotas perspektyvas jame. 

Renginyje veiks kontaktų bankas, virtuali CV klinika, virtuali karjeros mugė.

Renginį moderuos renginių vedėjas Evaldas Venskutonis. 

Renginio programa ir daugiau informacijos: VDU ŽŪA virtuali Karjeros diena’23: Būk tvarios ateities kūrėju | VDU Žemės ūkio akademija

BŪTINA REGISTRACIJA.

Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta užsiregistravusiems.

Gruodžio 16 d. Šiaurės ministrų tarybos biuras ir Švedijos Karalystės ambasada pirmą kartą Panevėžyje organizavo „Electionville“ žaidimą, kuris vyko „Romantic“ viešbutyje. Mūsų gimnaziją atstovavo IIIb gimn. klasės mokinės Ermina, Denisa, Enrika ir Austėja. Žaidime jos užėmė pirmąją vietą ir laimėjo dovanų šį žaidimą mūsų mokyklos bendruomenei. Taip pat nugalėjusi komanda gavo bilietą į nacionalinį žaidimo finalą Vilniuje.

Vasario 2d. Valstybės pažinimo centre vyko parodos „Balsalapis: paprastas popieriaus lapas ar galios įrankis?“ atidarymas. Po parodos vyko demokratijos žaidimo „Electionville“ finalas. Džiaugiamės ir sveikiname mūsų gimnazijos komandą, užėmusią antrą vietą finale!

Karjeros specialistė Neringa 

  • Evelina Žvirblytė Ic kl. – II vieta
  • Rokas Šimukauskas IIIa kl. – II vieta
  • Nirtautas Šadauskas IVa kl.  – I vieta

Mokinius ruošė mokytoja Daina Misevičienė

Sveikiname 69-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados IX-XII klasių miesto etapo ir miesto VIII klasių mokinių fizikos olimpiados laimėtojus:

  • AUGUSTINĄ PETRAUSKAITĘ - I vieta 8 klasių grupėje
  • ANDREJA JUŠKEVIČIŪTĘ – II vieta 8 klasių grupėje
  • JOKŪBĄ JANKŲ – III vieta 8 klasių grupėje
  • GUSTĄ JUŠKEVIČIŲ – I vieta 9 klasių grupėje
  • EVELINĄ ŽVIRBLYTĘ – II vieta 9 klasių grupėje
  • DOVYDĄ ŽIŪRĄ - III vieta 10 klasių grupėje
  • TITĄ VĖBRĄ – III vieta 10 klasių grupėje

Mokinius olimpiadai parengė mokytoja Dalia Dambrauskienė

Baltijos-Amerikos Laisvės fondas (BAFF) kviečia visus vienuoliktų klasių moksleivius dalyvauti nemokamoje vasaros stovykloje Jungtinėse Amerikos Valstijose – BAFF Lyderystės Akademijoje 2023!

Tai yra trijų savaičių akademinė programa, kuri apima idėjų generavimo, dizaino mąstysenos, verslumo, inovacijų, tvarumo, verslo modelių ir lyderystės ugdymo koncepcijas. Taip pat, ji suteikia progą susipažinti su JAV kultūra, istorija, susipažinti su vienuoliktokais iš kitų Baltijos šalių. Ši stovykla yra puikus šansas moksleiviams apsilankyti JAV, išplėsti savo akiratį, papildyti žinių bagažą ir patobulinti anglų kalbos įgūdžius prieš abitūros klasę. Stovyklos metu visi dalyviai parengs savo baigiamuosius projektus, kuriais galės grįžę pasidalinti su savo mokytojais ir bendramoksliais. Visi Lyderystės Akademijos dalyviai gaus baigimo pažymėjimus, o taip pat LinkedIn ženklelius, kuriuos galės įsidiegti savo LinkedIn paskyrose.

Ši stovykla dalyviams yra nemokama – ją pilnai finansuoja Baltijos-Amerikos Laisvės fondas.

Stovykla vyks šią vasarą nuo liepos 10 d. iki rugpjūčio 2 d.Portande, Meino Valstijoje, JAV.

Paraiškos į stovyklą priimamos iki š.m. kovo 17 d.

Plakate rasite QR kodą, kurį nuskenavę pateksite į BAFF tinklapį, kur yra visa išsami informacija apie šią unikalią stovyklą ir paraiškos forma

Turi klausimų? Kreipkis į karjeros specialistę Neringą!

Panevėžio kolegija kviečia 3-4 gimnazijos klasių moksleivius dalyvauti konkurse „Būk inžinierius 2023“.

Konkurso tikslas – populiarinti inžinerines profesijas ir ugdyti moksleivių kūrybiškumą. Dalyvaukime smile Registracija pas karjeros specialistę Neringą.

Ketvirtadienio rytas buvo skirtas poetiniam žodžiui, kuris sklido iš jaunųjų skaitovų lūpų – gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. Renginyje dalyvavo net 17 būsimųjų aktorių, televizijos ir radijo diktorių, renginių vedėjų. Nuoširdus ačiū jiems už gražią poezijos šventę.

Labai sunku pasakyti, kuris poetinis tekstas yra geresnis. Dar sunkiau palyginti tuos, kurie juos deklamuoja. Kiekvienas skaitovas – vienintelis ir nepakartojamas. Todėl vertinimo komisijos nariai po ilgų diskusijų išrinko šiuos geriausius skaitovus:

5-8 klasių grupėje

  • I vieta – Simonas Mačenskas 6c
  • II vieta – Liucija Meškauskaitė 6c
  • III vieta – Rugilė Norkutė 7d

I –IV gimn. klasių grupėje

  • I vieta – Medeinė Kurnickaitė IIIc
  • II vieta – Rokas Šimukauskas IIIa
  • III vieta – Augustė Kilkutė Ic

Linkime sėkmės Simonui, Liucijai, Medeinei ir Rokui miesto meninio skaitymo konkurse.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja A.Gudynienė

Didžiausia motyvacinė konferencija MOTERS VIZIJA: drąsa gyventi ir veikti, kuri vyks 2023 m. kovo 8 d. Žalgirio arenoje. Plačiau

Konferencijos metu dalyviai:

  • Įgaus stiprų stimulą siekti lyderystės savo veiklos srityje;
  • Gaus motyvacijos ir vidinės jėgos, kurios reikia kiekvienai (-am), atliepiant šių dienų pokyčių aplinką
  • Įkvepiančiose istorijose atras stiprybę ir ryžtą siekti savo tikslų;
  • Turės galimybę pažvelgti į savo problemas visiškai kitu kampu;

Konferencija yra derinys praktinių patarimų laiko planavimui, streso valdymui, emociniam intelektui ir įkvepiančios istorijos asmeniniam augimui bei motyvacijai.

Renginio “Moters vizija” misija – įkvėpti visus siekti savo tikslų ir tapti motyvuotais gyvenime. 

Studentas vienai dienai – tai tradicinis Vilniaus universiteto renginys, kurio metu moksleiviai gali „pasimatuoti“ studento kėdę. Atvykę į universitetą, mokiniai turi galimybę pamatyti, kaip vyksta studijos, susipažinti su dominančiomis studijų programomis, daugiau sužinoti apie stojimo tvarką.

Džiugu, jog atsirado 7 mokiniai iš III-IV gimn.klasių, kurie norėjo dalyvauti šiame renginyje. Jie plačiau susipažino su medicinos, kineziterapijos, odontologijos, prancūzų literatūros studijomis. Gimnazistai dalinosi savo įspūdžiais ir teigė, jog dalyvauti tokiame renginyje buvo įdomi patirtis. Tiesa, kur kas labiau patiko mokiniams „gyvos“ paskaitos, nei nuotolinės. Visi paskaitų dalyviai buvo maloniai priimti, stengtasi juos įtraukti į bendrą veiklą.

 Karjeros specialistė Neringa Mikaliūnienė

Vasario 24 d. 4a klasės mokiniai vyko į Vilnių. Pirmiausia apsilankėme Vilniaus knygų mugėje. Penktadienis – įspūdžių diena! Aplankėme jaunųjų skaitytojų salę, vaikštant po mugės erdves akys raibo nuo čia mums pristatomų įdomybių. Susipažinome su Metų knygos nominantais ir įsitraukėme į įvairiausias edukacines veiklas! Sutikome mūsų mylimus rašytojus: Tomą Dirgėlą, Selemoną Paltanavičių. Muzikos salėje mūsų laukė ryškiausi šalies muzikos atlikėjai. Buvome labai laimingi, galėdami dalyvauti tikroje knygų puotoje!

Paskui vykome į Energetikos ir technikos muziejų. Ekskursijoje sužinojome apie energijos gamybą – saulės, vėjo, vandens ir branduolinę energetiką. Apsilankę naujausioje interaktyvioje Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijoje Virsmo salėje sužinojome apie žmogaus santykį su energija. Kaip veikia interaktyvūs eksponatai, kaip atlikti iššūkius ir sugeneruoti energijos Kvantus, kokie yra esminiai energijos gamybos, kaupimo, perdavimo ir vartojimo principai. Jos centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos regione. Tesla šou metu susipažinome su garsaus serbų išradėjo, inžinieriaus Nikola Teslos pasiekimais. Buvo pademonstruota viena mažoji ir dvi didžiosios Teslos, kurios sugrojo žaibais ir vienas eksponatas-instrumentas buvo pasiūlytas mums išbandyti. 

4a klasės mokytoja Sonata Marcinkevičienė 

Vilniaus knygų mugė yra didžiausia Baltijos šalyse, rengiama kiekvienų metų vasario mėnesį „Litexpo” parodų rūmuose. Mugės metu lankytojai turi galimybę įsigyti naujausių knygų, susipažinti su leidyklų naujienomis, dalyvauti knygų pristatymuose bei įvairiose diskusijose, pabendrauti su rašytojais.  2023 metų Vilniaus knygų mugė – nepaprastai spalvinga, šventiška ir akcentuojanti mūsų, kaip laisvos visuomenės, pamatus. Džiaugiamės vasario 24 d. patyrę šio kultūros reiškinio grožį.

Vakarė: „Didžiausią įspūdį paliko jaunųjų skaitytojų salė. Nuolat gyva ir šurmuliuojanti Jaunųjų skaitytojų salė traukia lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, bendrauti, žaisti ir skaityti. Salėje veikia Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira Bibliotekų erdvė – kitokia skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui. Lietuvoje ir pasaulyje žinomi knygų kūrėjai užsiėmimus skirtingo amžiaus dalyviams rengia Kūrybos erdvėje be formulių.“

  • Smiltė: „Forumas. Tai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės, vyksta naujo formato renginių ciklas Šortai. Literatūrinė dvikova, kurioje du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.“
  • Saulė: „Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.“

 Ditė Sabaliauskaitė IIb klasės mokinė, nuotraukos Stasio Skrebio 

Įvyko linksmiausia abiturientų  šventė – Šimtadienis. Šventė priminė, kad liko 100 dienų pasiruošti pirmiesiems ir patiems svarbiausiems jų gyvenime brandos egzaminams, pasikartoti tai, ką išmoko per 12 metų. Liko dar 100 dienų, ar liko tik 100 dienų? Kad ir kaip būtų ištarta ši frazė, liko tik tiek. Tad linkime susikaupti ir kuo geriau pasiruošti egzaminams, po kurių laukia naujas gyvenimo etapas.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Sveikiname miesto 11 klasių mokinių vokiečių kalbos olimpiados ir 8 klasių mokinių vokiečių kalbos konkurso laimėtojus:

  • Rusnę Šipelytę IIIgc klasė – I vieta
  • Eitvydą Liberį 8a klasė – II vieta

Linkime sėkmės Rusnei respublikiniame ture Šilutėje.

Mokinius olimpiadai ir konkursui parengė vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Audronė Survilienė

 

Sveikiname mokinius Lietuvos dailės olimpiados I-ąjame etape laimėjusius:

  • I vietą Gailą Aleknaitę 8a kl.
  • II vietą Joną Leoną 8c kl.
  • III vietą Vakarį Burbą 8a kl.
  • I vietą Urtę Pirugytę IIc gimn. kl.
  • II vietą Kotryną Railaitę IIc gimn.kl.
  • III vietą Matą Žostautą IIb gimn.kl.

Dailės mokytoja Aida Bijanskienė

Sveikiname prancūzų kalbos olimpiados nugalėtojas:

  • Giedrę Baltušnikaitę IIIgc klasė
  • Loreto Etxezarretą IIIga klasė

Sėkmės joms respublikiniame ture Palangoje.

Prancūzų kalbos mokytoja Violeta Mackuvienė

Sveikiname Lietuvos mokinių muzikos olimpiados miesto etapo pirmosios vietos laimėtoją, 8 a klasės mokinę, Rugilę Galbaliauskaitę.

Dėkojame mokytojai Jecintai Garbaliauskienei

Sveikiname 67-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados miesto etapo ir miesto 8 klasės mokinių fizikos olimpiados laimėtojus:

  • Miką Palujanską (IVc) – I vieta 12 klasių mokinių grupėje
  • Antaną Vasiliauską (Ia) – I vieta 9 klasių mokinių grupėje
  • Roką Šimukauską (8a) - II vieta 8 klasių mokinių grupėje
  • Kostą Juškevičių (8a) – III vieta 8 klasių mokinių grupėje

Mokinius olimpiadai parengė fizikos mokytoja metodininkė Dalia Dambrauskienė

Vasario 1 dieną Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės - Bitės viešosios bibliotekos Konferencijų ir iškilmių salėje vyko „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2018“ sutiktuvės, apdovanojimai ir „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimo Metų literatui ir Metų iliustruotojui ceremonija.

SVEIKINAME, DŽIAUGIAMĖS IR DIDŽIUOJAMĖS!

  • VILTEI ZAVECKAITEI skirta „Metų literato” nominacija ir „Sidabrinio Nevėžio” statulėlė;
  • RUSNEI ŠIPELYTEI įteiktas diplomas už stilingą ir menišką kūrinio vertimą iš vokiečių kalbos ir Goethes instituto diplomas. Jai suteikta stipendija tarptautiniam Goethes instituto vokiečių kalbos egzaminui (Goethe-Zertifikat B1, Goethe-Zertifikat B2 arba Goethe-Zertifikat C1).

Lietuvių kalbos mokytoja Vida Gaušienė, nuotraukos Stasio Skrebio

Vasario 24 d. 7d klasė dalyvavo Juozo Miltinio dramos teatro  „Kultūros paso“ programoje „Kūrybinė laboratorija“. Edukacijoje buvo skatinamas kūrybiškumas, originalių idėjų įgyvendinimas, komandinio darbo svarbos suvokimas, ugdomi meniniai gebėjimai. Vaikai susipažino su scenos judesiu ir kalba, teatrinės raiškos priemonėmis (žaidimais, pratimais) padedančiais ugdyti socialinius įgūdžius, pažinti savo vidinį pasaulį, bendradarbiauti.

Ačiū aktorei V. Šiaučiūnaitei už nuostabų laiką kartu!

7d klasės auklėtoja  

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai vis dažniau skamba žodžiai laisvė, Tėvynė. Bet ar jie svarbūs, suprantami jaunam žmogui? O gal visa tai tik istorinės žinios, išmoktos kontroliniam darbui ir pamirštos, dulkančios bibliotekų lentynose?

Jau nuo vaikystės mūsų klausė, kas mums yra laisvė. Augant atsakymai keitėsi, požiūris į laisvę taip pat. Dabar kiekvienas nedvejodamas randame atsakymus į šį vis rečiau užduodamą klausimą. Visi atsakome skirtingai, nes visada atsižvelgiame į savo gyvenimo būdą, vertybes, troškimus. Tačiau išgirdusi savo bendraamžių atsakymus nudžiungu, nes suprantu, kad auga karta, gebanti mylėti savo tėvynę. Nepaisant to, yra teigiančių, kad užaugę laisvi, nejautę suvaržymų, represijų, mes laisvės nevertiname ir nepuoselėjame. Tačiau nemanau, kad galima suvokti vertę tik to, ko anksčiau buvo stokojama. Užaugę laisvi, laisvę juntame kiekviename žingsnyje, žodyje ar veiksme. Tad ją branginame labiau nei kas kitas.

Istorija yra neatsiejama valstybės, jos piliečių gyvenimo dalis. Tačiau dažnai yra sunku jausti artumą istorinėms asmenybėms, kurias pažįstame tik iš nuotraukų ar istorijos vadovėlių. Žvelgdami į nespalvotą 1918 m. padarytą nuotrauką, iš kurios į mus žvelgia 20 signatarų, pasirašiusių Lietuvos nepriklausomybės aktą, matome rimtus, tvirtus žmones, tapusius tautos autoritetais. Tačiau tiesa ir ta, kad jie tokie pat kaip mes. Turėję savų troškimų, baimių, tikslų. Mylėję Lietuvą taip, kaip mylime mes. Kaip myliu aš.

Man laisvė – tai galimybė. Galimybė tobulėti. Galimybė pažinti. Galimybė švęsti.

Gaila Aleknaitė  IIIa gimnazijos klasės mokinė

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai vis dažniau skamba žodžiai laisvė, Tėvynė. Bet ar jie svarbūs, suprantami jaunam žmogui? O gal visa tai tik istorinės žinios, išmoktos kontroliniam darbui ir pamirštos, dulkančios bibliotekų lentynose?

Jau nuo vaikystės mūsų klausė, kas mums yra laisvė. Augant atsakymai keitėsi, požiūris į laisvę taip pat. Dabar kiekvienas nedvejodamas randame atsakymus į šį vis rečiau užduodamą klausimą. Visi atsakome skirtingai, nes visada atsižvelgiame į savo gyvenimo būdą, vertybes, troškimus. Tačiau išgirdusi savo bendraamžių atsakymus nudžiungu, nes suprantu, kad auga karta, gebanti mylėti savo tėvynę. Nepaisant to, yra teigiančių, kad užaugę laisvi, nejautę suvaržymų, represijų, mes laisvės nevertiname ir nepuoselėjame. Tačiau nemanau, kad galima suvokti vertę tik to, ko anksčiau buvo stokojama. Užaugę laisvi, laisvę juntame kiekviename žingsnyje, žodyje ar veiksme. Tad ją branginame labiau nei kas kitas.

Istorija yra neatsiejama valstybės, jos piliečių gyvenimo dalis. Tačiau dažnai yra sunku jausti artumą istorinėms asmenybėms, kurias pažįstame tik iš nuotraukų ar istorijos vadovėlių. Žvelgdami į nespalvotą 1918 m. padarytą nuotrauką, iš kurios į mus žvelgia 20 signatarų, pasirašiusių Lietuvos nepriklausomybės aktą, matome rimtus, tvirtus žmones, tapusius tautos autoritetais. Tačiau tiesa ir ta, kad jie tokie pat kaip mes. Turėję savų troškimų, baimių, tikslų. Mylėję Lietuvą taip, kaip mylime mes. Kaip myliu aš.

Man laisvė – tai galimybė. Galimybė tobulėti. Galimybė pažinti. Galimybė švęsti.

Gaila Aleknaitė  IIIa gimnazijos klasės mokinė

„Jaunųjų fotografų" būrelis pristato Roko Šimukausko IIga. kl. virtualią fotografijų parodą - „Žiemos peizažai" ir Dominyko Šimukausko 5c kl. - „Po balta pusnim".

Neformalaus ugdymo būrelio „Jaunieji fotografai" vadovas Stasys Skrebys 

Lietuvos nepriklausomybės aktas – 1918 m. vasario 16 d. pasirašytas dokumentas, skelbiantis, kad atkuriama Lietuvos valstybė. Štai sakinys, kurį iš miego pažadintas galėtų išberti tiek jaunas, tiek senas. Tačiau ar šiais laikas jaučiamas šių žodžių svoris, ypač tarp jaunimo, tarp „mūsiškių“, tarp draugų, besikalbančių apie bet ką ir apie viską? Ar laisvė, Tėvynė, nepriklausomybė – dažnas žodis mano ir mano artimųjų lūpose? Juk ir ateistas paprašytas galėtų prisiminti bent vieną maldą, o dažnas studentas – padeklamuoti posmelį eilėraščio „Trakų pilis“, nežinodamas nė tikrosios Maironio pavardės. Ką mums, jaunesniems, reiškia tai, ką neveiklesni vadina pilkomis datomis, nuvalkiotais šūkiais, šimtąsyk perpasakotais įvykiais?

Neformalaus ugdymo būrelio „Jaunieji fotografai" narės 8b klasės mokinės Vakarės Macijauskaitės  virtuali fotografijų paroda „30-oji Laisvės žiema".

Neformalaus būrelio „Jaunieji fotografai"  vadovas  Stasys  Skrebys  

Parodoje eksponuojami Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos III ir IV gimnazijos klasių mokinių fotografijų darbai, savarankiškai sukurti per I-ąjį šių mokslo metų pusmetį, atliekant fotografijos pamokų užduotis. Jų metu siekta išsiaiškinti svarbiausius kompozicijos, kadravimo, šviesos ir apšvietimo pasirinkimo principus, kartu lavinant pastabumą, gebėjimą analizuoti ir ieškant būdų kaip perteikti pasirinktą temą bei savo asmeninį santykį su aplinkiniu pasauliu.

Parodos autoriai: Gabija Audejevaite, Simona Belickaitė, Andrius Čičirka, Deimantė Dragašiūtė, Dija Duškinaitė, Ema Ereksonaitė, Vaiva Kanapeckaitė, Rūta Kiaušaitė, Nedas Kulbis, Erikas Liaučius, Karolina Markevičiūtė, Jokūbas Palinauskas, Julius Nauronis, Domas Valentinas Paplavuchinas, Dovas Vilkas, Gabrielė Petkevičiūtė, Jonas Požėla, Aistė Pribušauskaitė, Edvinas Puluikis, Jonas Ramonas, Elvinas Ribokas, Matas Savickas, Eglė Steponavičiūtė, Arminas Tičkūnas, Oleg Vynarchuk.

Fotografijos mokytojas Sigitas Laurinavičius 

Žiema lengvai - šerkšnotu teptuku
Paliečia dangų, medį, žolę
Sukies aplink ir snaigės sukasi ratu
Baltai gyvenimą užkloja.
                             Taira Vienužė

Neformalaus ugdymo būrelio „Jaunieji fotografai" vadovas Stasys Skrebys 

 

Nuotraukų albumą kūrė 6d klasės mokinė Austėja Slavinskaitė

Vasario 20 d. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko technologinės kūrybos mentorystės programos pradinių klasių mokytojams „Technologijų vedliai“ atidarymo renginys,

Gimnazijoje praūžė šimtadienio šventė. Šimtadienis - tai diena, kai gali prisiminti visas akimirkas, praleistas mokykloje per dvylika metų. Šimtadienis - tai diena, kai veide tik šypsena. 

Nuotraukos Stasio Skrebio 

 

Tai bandėme išsiaiškinti vasario 12 d. vykusioje „Pilietiškumo laboratorijoje“. Edukacinių programų „Lituanika. Skrydis per Atlantą“, „Magnetuko kūrimas su Panemunės pilies atvaizdu bareljefu“ metu

Gimnazijoje lankėsi Alfonso Lipniūno progimnazijos 8 klasių mokiniai, kurie susipažino su mūsų gimnaziją, 3D klase, gamtos mokslų laboratorija.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Mano mažas žmogau, duokš man ranką. Tau į delną įdėsiu seno ąžuolo gilę. Ją šį rytą radau tėvo mėlynoj girioj. Pažiūrėk gilė ta, tarsi mažas dangus, tarsi žemė visa, kurioje gyveni“/.../

Vasario 15-osios rytą šurmuliuojantys pradinukai, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, gėlėmis susirinko į aktų salę švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną - Vasario 16-ąją. Iškilmingai ir nuoširdžiai skambėjo visų šventės dalyvių giedamas Lietuvos himnas. Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė šventės proga sveikino visus mokinius, tėvelius, mokytojus, darbuotojus. Pavaduotoja ugdymui Edita Dilienė džiaugėsi mokiniais, pasiekusiais geriausių rezultatų pirmame mokslo metų pusmetyje, bei įvairių konkursų, varžybų, konferencijų dalyviais bei laimėtojais. Šventės proga padėkos raštais buvo apdovanoti 12 mokinių tapusių  nugalėtojais pradinių klasių dailaus rašto konkurse „Mes – laisvės vaikai“.

„Mano gimtinė - Tėvynės dalis. Lyg didžio sodo žalia obelis“  – iš mokinių lūpų skambėjo posmų žodžiai.  Mokiniams, tėveliams, mokytojams, gimnazijos vadovams dainas apie tėvynę dovanojo pirmokų, 2-4 kl. chorai, pirmokų ir antrokų liaudiškų šokių kolektyvas „Spindulėlis“ džiugino tautiniais šokiais. Visus pakiliai nuteikė šventės dalyvių rankose plazdančių vėliavėlių jūra. Šventės vedėjai visiems palinkėjo puošti savo Tėvynę dainomis, šokiais, gerais darbais, gražiausiais žodžiais.

Mokinius šventei parengė mokytojos Janina Bardauskienė, Gražina Bataitienė, Edita Dilienė, Renata Karašienė, Ona Meškauskienė, Zita Rimkuvienė. Nuotraukos Stasio Skrebio.

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Vasario 16-osios proga

 

Gimnazijos bendruomenė Kristaus Karaliaus katedroje dalyvavo šv. Mišiose už a. a. vyskupą Juozą Preikšą.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Išradingai, originaliai, linksmai šiais metais buvo suorganizuota linksmiausia abiturientų  šventė – Šimtadienis. Šventė abiturientams priminė, kad liko 100 dienų pasiruošti pirmiesiems ir patiems svarbiausiems jų gyvenime brandos egzaminams, pasikartoti tai, ką išmoko per 12 metų. Liko dar 100 dienų, ar liko tik 100 dienų? Kad ir kaip būtų ištarta ši frazė, liko tik tiek. Tad linkime susikaupti ir kuo geriau pasiruošti egzaminams, po kurių laukia naujas gyvenimo etapas.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Su giliu liūdesiu gimnazijos bendruomenė priima žinią, jog mirė ilgametis mūsų globėjas vyskupas Juozas Preikšas.

Penktadienį mūsų dvyliktokai pradėjo skaičiuoti paskutines 100 dienų, likusias iki egzaminų sesijos. Šis atskaitos taškas pažymėtas šimtadieniu, kurį tradiciškai abiturientams dovanojo vienuoliktokai. 

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Saugesnio interneto diena -2018 vasario 6

Šiandien IIImB grupės mokiniai gyvai, tiesiogiai internetu gimnazijoje stebėjo e - paskaitą „Junkis, kurk ir dalinkis atsakingai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs” iš „Saugesnis internetas” organizuojamo renginio „Viskas prasideda nuo MŪSŲ!”.

Mokiniai  pamokoje sužinojo kompetencijas: tvardytis ir būti socialiai atsakingais internete.

Buvo supažindinti:

  • kaip teisingai naudotis socialiniais tinklais?
  • kaip teisingai išnaudoti socialinius tinklus?
  • su socialiniu tinklu jauniems SNAPCHAT.

Ačiū iniciatyvai „būsiu₋” už suteiktą galimybę paįvairinti pamokas ir nuotoliniu būdu sudalyvauti renginyje Vilniuje.

Matematikos mokytoja J. Kondrotienė, nuotraukos Augusto Narbuto IIIgb kl.

2b klasės mokiniams, laukiant šventės, gimė idėja papuošti gimnaziją šventiniais darbeliais. Šią idėją palaikė visos pradinės klasės. Koridoriai  pasipuošė švenčiančio miesto vaizdais.

Rytais, įžengę į gimnaziją, mažieji pasijunta esantys tikrais Lietuvos patriotais, širdelėse įsižiebia liepsnelės, noras stengtis būti geresniais mokiniais ir kurti Lietuvos ateitį.

Mokytoja Daiva Žukauskienė, nuotraukos Živilės Čipienės

Penktadienį, vasario 2 d., jaunieji rašytojai bei jų mokytojai iš įvairių Panevėžio miesto, Pasvalio bei Velžio ugdymo įstaigų, taip pat jaunieji dailininkai iš Panevėžio miesto Dailės mokyklos rinkosi Gabrielės Petkevičaitės - Bitės bibliotekoje. Vyko almanacho pristatymas bei „Sidabrinio Nevėžio" statulėlių įteikimas Metų literatui ir Metų iliustruotojui. Mūsų gimnaziją atstovavo Liepa Ivoškutė (7c kl.), Žanas Užalinskas (7a kl.), Rusnė Šipelytė (9 kl.) ir Viltė Zaveckaitė (10 kl.). Visi kūrėjai gavo po almanachą bei ženklelį dovanų, buvo apdovanoti patys geriausieji. Smagu buvo sutikti tiek daug savo bendraminčių šiame nuostabiame renginyje.Tokie susitikimai skatina mus ir toliau nenustoti kurti ir dalintis savo poezija, prozos kūriniais bei piešiniais kartu su kitais! Po renginio visi dar daug ką aptarėme vaišindamiesi desertu. Dėkojame savo lietuvių kalbos mokytojoms Ramunei Nefienei ir Vidai Gaušienei, kad mus moko kurti, mąstyti ir patirti kūrybos džiaugsmą!

Liepa Ivoškutė, 7l1 grupė

Vasario 2 d. gimnazijoje vyko verslumo diena „Tapk versliu!“. Per ilgąją pertrauką 12-ų klasių verslo ir mažmeninės prekybos grupių mokiniai prekiavo pačių gamintais produktais. 6 pamokos metu vyko 5-6 klasių protmūšis, kuriame moksleiviai ne tik tikrinosi žinias apie verslą bei šių dienų didžiausias pasaulio bei Lietuvos įmones, bet ir žaidė „Monopolį“, pristatė savas verslo idėjas. Geriausiai protmūšyje pasirodė 6b klasės komanda. Kol 5-okai ir 6-okai bandė įveikti protmūšio užduotis, 7-8 klasių mokiniai, padedami abiturientų, kūrė savo verslo idėjas pagal pačių pomėgius, vėliau jas pristatė visiems renginio dalyviams.

Dėkojame verslo ir mažmeninės prekybos mokytojoms Nijolei Cimbalienei ir Gretai Bujokaitei už įvairiapusę pagalbą rengiantis šiai dienai!

Nuotraukos Stasio Skrebio ir Benedikto Petrausko IVgc

 
Pasibaigė viktorinos - „Pažink aviacijos pasaulį" pirmasis etapas. Į antrąjį etapą pateko:

  1. Oskaras Maskoliūnas IIIga 18 balų
  2. Erika Jaškūnaitė IIIgc 17 balų
  3. Augustas Narbutas IIIgb 17 balų
  4. Karolis Gurklys IIIgb 17 balų
  5. Kornelija Krikštaponytė IIga 15 balų
  6. Titas Kisielius IIIga 15 balų
  7. Matas Mikėnas IIIgc 14 balų
  8. Mindaugas Ruškys IIga 13 balų
  9. Lukas Ostrovskis IIga 13 balų
  10. Tadas Palionis IIga 13 balų

Linkime sėkmės antrajame etape.

Paieška svetainėje

Gimnazija mūsų rankose

TV laida „Lietuvos mokyklos" apie Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnaziją

Projektas „Būk sveikas ir aktyvus"

Projektas „Būk stiprus ir aktyvus“

Gimnazijos pasiekimai

Virtualios mokymosi aplinkos

 

Iškilus problemoms kreipkitės adresu:
 pagalba@paltaroko.panevezys.lm.lt

Patyčių dėžutė

Asmens duomenų apsauga

Meniu

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas