6.jpg

Pamokų laikas

PAGRINDINIS, VIDURINIS UGDYMAS

1.  8.15  –  9.00
2.  9.10  –  9.55
3. 10.05  –  10.50
Pietų pertrauka, (10.50-11.10)
4. 11.10  -  11.55
Pietų pertrauka, (11.55-12.15)
5. 12.15  –  13.00
Pietų pertrauka, (13.00-13.15)
6. 13.15  –  14.00
7. 14.10  –  14.55
8. 15.00  –  15.45

PRADINIS UGDYMAS

1.  7.45 - 8.30
2.  8.40 - 9.25
3.  9.35 - 10.20
4. 10.30 - 11.15
5. 11.30 - 12.15
6. 12.30 - 13.15

Mėnesio darbo planas

Telefonų numeriai

8 679 71332 - direktorė
8 672 65256 - direktoriaus pav.ugdymui Edita Dilienė
8 672 76484 - direktoriaus pav.ugdymui Violeta Dumbrienė
8 672 78434 - direktoriaus pav.ugdymui Rima Kazakevičienė
8 672 65080 - direktoriaus pav. administracijai ir ūkio reikalams
8 672 64323 - buhalterija
8 679 71332 - raštinė
8 672 05160 - socialiniai pedagogai
8 608 39097 - karjeros specialistė
8 672 67276 - biblioteka
8 672 67374 - psichologė
8 608 35074 - psichologė 1-6 kl. 
8-679 29109 - kompiuterinės techn. inžinierius
8 672 58262 - administratorius, budėtojas

Aktualu

 


 

 

Facebook


Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos bendruomenė dalyvavo tradicinėje Švč. Kristaus Kūno ir Kraujo (Devintinių) procesijoje.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo padėkos Šv. Mišiose skirtose vyskupo Lino Vodopjanovo OFM 50-ties metų jubiliejaus proga.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

2021-2022 mokslo metų eigoje ateitininkai laikėsi ir gyveno 5 principais savo veikloje. Tai galima matyti ir iš nors keleto nuotraukų....

Ateitininkai mokėsi ir iš kino, todėl ne kartą lankėsi kine. Dalyvavo maisto banko akcijoje renkant produktus šv.Juozapo globos namų gyventojams. Dalyvavo ateitininkų ataskaitinėje – rinkiminėje konferencijoje, kurioje vyko ir pyragų mugė. Ateitininkų suvažiavime Kaune dalyvavo kuopos narys įžodininkas Jonas Svetika.

Planuojame ir vasaros metu nepamiršti 5 principų ir gerų darbų.

Ateitininkų vadovė s.Kristina 

Birželio 6 d. gimnazijoje lankėsi VGTU aplinkosaugos laboratorija. I gimnazijos klasės VGTU grupės mokiniai turėjo galimybę stebėti ir atlikti po tris laboratorinius bandymus: mobiliųjų telefonų elektromagnetinių lauko, oro taršos nustatymo, triukšmo lygio nustatymo tyrimus.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R.Kazakevičienė, nuotraukos Stasio Skrebio

Šv. Bernadetos ateitininkai baigdami mokslo metus mintimis grįžta prisimindami visa tai kas juose buvo gera, įdomu ir naudinga.  Mokslo metai prabėgo kaip visada labai greit - ne viską suspėjom, ne viską padarėm, ne visur sudalyvavom, bet viską smulkiau apžvelgę, turim ir kuo pasigirti.

Vienas iš paskutiniųjų renginių – tai ateitininkų savaitgalis  Berčiūnuose, kuriame kaip matyti iš nuotraukų vyko visokių gerų ir įdomių dalykų. Vakaras prie laužo, diskoteka, sportinės varžybos, šv.Mišios, ateitininkų įžodis, Laisvės Kronikai - 50, susitikimas su vyskupu emeritu  J. Kaunecku ir t.t.

Kuopos vadovė s.Kristina 

Kazimiero Paltaroko gimnazijos šv.Bernadetos kuopos ateitininkai baigiant mokslo metus vyko į įdomią ir prasmingą programą  Ukmergėje. Pirmiausia lankėsi pas menininkę Laimutę Dzigaitę apžiūrėjo dailės muziejų, o sodelyje gėrė žolelių arbatą ir  patys pasigamino atvirukus iš įvairių džiovintų žolynėlių. Vėliau susitiko su Ukmergės dekanu kunigu Raimondu Kazaičiu kuris papasakojo apie Petro Povilo bažnyčią, atsakė į klausimus. Ateitininkai taip pat  lankėsi ir susipažino su Jono Basanavičiaus gimnazija kurioje apžiūrėjo mokyklos erdves, peržiūrėjo mokinių kurtus filmukus. Kraštotyros muziejuje taip pat viskas patiko ir  kuriame ne viską spėjo apžiūrėti, mokiniai  nutarė dar sugrįžti rudenį Kadangi buvo geras oras neliko neaplankyti ir garsūs Ukmergės piliakalniai.

Grįžome laimingi ir dėkingi menininkei Laimutei, mokytojai Irinai, kunigui Raimondui.

Ateitininkų vadovė s.Kristina 

Birželio 16 d. ryte išsiruošėme į Latviją, turėdami tikslą susipažinti su jos sostine Ryga, kuriai sukanka 822 metai. Įsiamžinę prie Laisvės paminklo, senamiesčio gatvelių labirintais patraukėme link Rotušės aikštės, kurioje atstatyti gražiausi ir puošniausi prieškario Rygos pastatai - "Juodagalvių riterių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčia (liuteronų, gotikinė)aukščiausia Rygos bažnyčia (136 m), pastatyta 1209 m. Grožėdamiesi senoviniais statiniais pasiekėme Domo katedrą, kurioje puikuojasi patys didžiausi Pabaltijo šalyse vargonai. Kadangi buvo karšta ir tvanki diena, kelionės nuovargį nuplovėme šalia zoologijos sodo tyvuliuojančiame Kišezers ežere. Paskutinis mūsų kelionės objektas, kurį aplankėme, buvo Rygos zoologijos sodas, įkurtas XX a. pradžioje. Dabar čia gyvena 405 rūšys gyvūnų - žinduoliai, paukščiai, žuvys, bestuburiai, amfibijos ir reptilijos. Daugiau kaip 40 šių rūšių yra įtrauktos į Raudonąją knygą. Truputį pavargę, bet pilni įspūdžių, vakare parvykome namo.

7a klasės auklėtoja Jūratė Pratkelienė

Gegužės pabaigoje mūsų gimnazijoje vyko patyriminio ugdymo savaitė matematikos pamokose. Matematikos mokytojos su vaikais atliko įvairiausias kūrybines ir praktines veiklas. Per patyriminį ugdymą buvo siekta mokyti(is) matematikos žinias taikyti gyvenime.

Šeštokai atliko statistinį tyrimą: rinko duomenis, apdorojo juos ir pateikė diagramomis. Nagrinėjo orų prognozę birželio mėn., mokinių pokytį gimnazijoje nuo jos įsikūrimo, kokius klasiokai lanko būrelius, kaip leidžia laisvalaikį, kokius augina gyvūnus namuose ir pan.

Septintokai, taikydami ritinio tūrio skaičiavimo formules, suskaičiavo, kiek 2 eurų monetų telpa „stiklainyje taupyklėje", kokia pinigų vertė. Princui ir princesei pastatė pilį ir apskaičiavo kiek popieriaus sunaudojo „statybose". O mergaičių grupei pavyko išsiaiškinti, kurios augintinis yra greičiausias ir per kiek laiko jam pavyktų nukeliauti į Milaną.

Devintokai vyko į Panevėžio STEAM atviros prieigos centrą ir dalyvavo veikloje „Matematinė navigacija labirinte“. Mokiniai matuodami, skaičiuodami, braižydami, atlikdami bandymus užprogramavo robotukus, kad jie paimtų siuntinį, nuvežtų užsakovui ir grįžtų atgal į garažą. Robotukai ne tik pristatė siuntinius, bet atvykę į vietą signalizavo, siuntė sms žinutes apie pristatytą krovinį.

Dešimtokai atliko „Tikimybinį bandymą". Tikrino metant monetą kas dažniau atvirs „skaičius“ ar „herbas“.

Mokiniai, atlikdami praktines veiklas, suprato, kad matematika ne tik rimtas mokslas – ji gali būti linksma ir žaisminga.

Matematikos mokytoja Asta Girletė  

Gimnazijos mokiniai pristatė geriausius Metų projektinius darbus. Darbai pasižymėjo moksliškumu, kūrybiškumu, inovatyvumu, praktiškumu. Jautėsi komandos dvasia: visi turėjo tikslą, kurio kryptingai siekė. Salėje pleveno pasididžiavimo savo pastangomis nuotaika. Jaunimas auditorijai užtikrintai perteikė projektinio darbo procesą, įgytas žinias, įvardijo, kokius įgūdžius lavino, ką naujo atrado, ką smagaus patyrė, kas buvo sunkiausia.

Projektinių darbų dėka turėjome progą plačiau pažinti kun. Marcos Coduti, išgirsti, su kokiais iššūkiais susiduria tie, kurie RYO prekybos centre nežino užsienietiškų parduotuvių pavadinimų reikšmės, buvome supažindinti su J. Masiulio knygyno istoriniais pėdsakais, klausėme, kaip mokinės repuoja savo kūrybos eiles apie PUPP... Buvo proga paskanauti autentiškų britiškų skanėstų, sužinoti, kaip lavinti pagrindines raumenų grupes (tam net galima naudotis specialiai mokinės sukurta svetaine), kaip žaismingai, nenuobodžiai mokytis matematikos, sužinojome, kokia duona neimliausia pelėsiams, kurie vienkartiniai rankšluosčiai efektyviausi. Dabar aišku, kokiose arbatose yra tanino ir kur verta mūsų apylinkėse vykti atostogauti. Iš mokinių sukurto laikraščio susidarėme vaizdą, kokia tikrovė supo Vyčio apygardos partizanus. Naujai išgirdome, tarpukario Lietuvos valstybinių švenčių ištakas, susipažinome su merginų sukurtu žvakių gamybos verslu, stebėjome, kaip 7 kl. mokiniai užima vaikus ir koordinuoja veiklas pradinukų stovykloje, matėme ir kelmą, kuris mokinio rankose virto automobilio kopija, džiaugėmės merginų talentu fotografuoti ir kaip jos savo žiniomis dalijosi su ketvirtokais, žavėjomės kūrybine improvizacija – papje maše ir odos technikomis sukurtu nuostabiu paveikslu...Trys aštuntokai pateikė visų mokyklos aštuntokų fizinio pajėgumo analizę - atskirų testų rezultatus ir apibendrinimus.

Renginio pabaigoje mokiniams buvo įteiktos PADĖKOS, žinoma, dėkota buvo ir mokinius ruošusiems mokytojams.

Projektiniai darbai 2022-2023 m. m.

Projektų mugės apžvalgą pateikė sesuo Elija, nuotraukos Stasio Skrebio 

Birželio 2c klasės teatro studijos trupė dalyvavo unikaliame Panevėžio miesto organizuotame renginyje „Susitikime penktadienį". Mažieji artistai Laisvės aikštėje miesto bendruomenei parodė spektaklį J. Radzevičiaus „Skruzdėlė atsiskyrėlė", kurį režisavo teatro mokytoja Daiva Barzinskienė, jai talkino mok. Aina  Cimermonienė  ir III g. kl. mokinė Deimantė.

Mokytoja Aina Cimermonienė 

Gimnazijoje vyko tradicinė mokslo pirmūnų, gimnazijos šviesuolių ir angelo skulptūrėlių nominantų apdovanojimo šventė.

Nuotraukos Stasio Skrebio

 Birželio 8 dieną gimnazijos 7-tų klasių mokiniai dalyvavo pirmosios pagalbos varžybose „Skubu padėti". Klasės buvo susiskirsčiusios į komandas, todėl savo įgūdžius galėjo parodyti kiekvienas moksleivis. Mokiniai demonstravo, kaip gaivinti nukentėjųsįjį asmenį, suteikti pirmąją pagalbą esant kraujavimui ir suteikti pagalbą užspringimo atveju - Heimlicho metodas. Buvo įvertintos moksleivių žinios dėl saugaus eismo žinių. Geriausias žinias ir įgūdžius pademonstravo 7B klasės mokiniai.

Sveikatos specialistė Sandra, nuotraukos Stasio Skrebio 

Birželio 2 dieną Panevėžyje prasidėjo tradicinis vasaros renginių ciklas „Susitikime penktadienį“. Renginio metu  panevėžiečius džiugino mūsų gimnazijos 3c klasės teatro būrelio „DramaZgis“ mokiniai. Žiūrovai negailėjo šiltų aplodismentų spektaklio „Tin tan lyliumai“ artistams.

Vaikus ruošė teatro mokytoja Daiva Barzinskienė ir mokytoja Aina Cimermonienė 

Akimirkos iš gimnazijos trečių ir ketvirtų klasių mokslo metų užbaigimo šventės.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

8c1 kl. mokiniai lankėsi vienuolyno koplyčioje, kalbėjomės apie vienuolinį gyvenimą ir, lietui lyjant, dalį laiko skyrėme pasibuvimui lauko pavėsinėje.

IIa1 kl. mokiniai pamokoje turėjo viešnią Jolantą Taučkėlaitę. Susitikimo tema: Ką reiškia gyventi, studijuoti ir dirbti Norvegijoje, kokie tikėjimo iššūkiai, ko galime pasimokyti iš norvegų? Svečiuose Jolanta Taučkėlaitė. Norvegijos finansų srityje pirmoji patarėja, vertėja teismuose, buvusi mokytoja ir uoli mūsų parapijietė dalijosi įspūdžiais, patirtimi ir vaišino mokinius tortu. Paliko mums šiltus, jaukius prisiminimus – ačiū.

7d1 kl. merginos ir vaikinai vedė ekskursiją po katedrą savo klasės draugams. Įgyvendinome projektą „Katedros gidas“. Buvo streso ruošiantis, reikėjo nugalėti nedrąsumą viešo kalbėjimo metu. Vieniems buvo iššūkis kalbėti savo klasės draugams, kitiems buvo iššūkis susikaupus klausytis. Ne visi išbandymą atlaikė garbingai.

Ia2 kl. mokiniai sudalyvavo dailės parodoje. Apsilankėme Sodų g. Marijos Tarnaičių vienuolyne, bendravome su pradedančia menininke, seserimi Zita Prakaite. Jos piešinių pagalba turėjome progą pažvelgti į savo vidų. Buvo suasmenintas pasidalijimas įspūdžiais. Piešiniuose ieškojome sąsajų su savo gyvenimu, charakteriu ar svajonėmis. Dalinomės įžvalgomis.

Ic1 ir IIa1 pamoka – susitikimas: Kronikos 50-metis. Jo reikšmė Lietuvos istorijai, tikintiesiems. Svečiuose JE vysk. Jonas Kauneckas. Nudžiugino mokinės Evelina Žvirblytė ir Liepa Urbonaitė – kaip reikiant buvo paruošusios įdomius klausimus šia tema. Ačiū, merginos, dėka jūsų pamoka buvo gyvesnė, dinamiškesnė. Kai susimąstome, kad greta mūsų stovi Žmogus, kovojęs dėl laisvės, dėl tikėjimo, rizikavęs, organizavęs slaptą Kronikos spausdinimą, rinkęs medžiagą ir t.t, suprantame, kad ankstesnė karta tikrai turėjo didvyrių. Dabar laikas mūsų kartai auginti didvyrius. Dieve, padėk!

Sesuo Elija 

Akimirkos iš gimnazijos pirmų ir antrų klasių mokslo metų užbaigimo šventės.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Gimnazijos aštuntų klasių moksleiviai kartu su auklėtojom aplankė Lenkijos sostinę Varšuvą ir dalinasi gražiomis akimirkomis.

Tikybos mokytoja Jurgita Šadauskienė 

Gegužės 14 dieną Kazimiero Paltaroko gimnazijos I kl. gimnazistai praleido Pumpėnuose, kur vyko Panevėžio vyskupijos Jaunimo Diena „Mes norime matyti Jėzų“. Galėjome pasirinkti įvairius teminius užsiėmimus, kuriuos vedė kunigai, vienuolės, įvairūs lektoriai. Su didele minia jaunuolių dalyvavome eisenoje apie bažnyčią ir miestelį, atlikome išpažintį po beržais. Klausėme šv. Mišių, kurias aukojo pats vyskupas Linas Vodopjanovas. O kur dar įvairiausi smagūs žaidimai. Prisiminimuose liks įspūdingos krepšinio ir futbolo rungtynės su kunigais, smagūs užsiėmimai su vienuolėmis. Savonorių dėka nelikome alkani, ragavome ant laužo keptų mėsainių, gardžiavomės arbata ir kava su sausainiais. Gavome pasmaližauti ir  ledų. Vakare stebėjome grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertą.

Jaunimo diena Pumpėnuose buvo labai smagi, nepamirštama ir nepakartojama.

Vigilė Drebickaitė ir Asta Girletė 

Išvyka į Juozo Miltinio teatrą 6d klasės mokiniams labai patiko! Čia daug sužinojo apie teatrą, aktorių gyvenimą, patys išbandė aktorių duoną. Labiausiai patiko žaisti aktorinius žaidimus „pykšt pokšt" ir „evoliucija". Vaikams teko vaidinti gyvūnus, išbandyti įvairius aktorinius triukus, jie sužinojo, ko ir kur reikia mokytis, kokių savybių turėti, norint tapti aktoriais.

Klasės auklėtoja Ramunė Batutienė  

Nuostabi aplinka: čiulbantys paukščiai, ošiantys medžiai, kurkiančios tvenkinyje varlės, vėsios naktys palapinėje, saulėtos dienos veiklų sūkuryje, net keturias dienas lydėjo 3c klasės stovyklautojus kaimo turizmo sodyboje Orelių kaime.

Vyresnieji 7c klasės moksleiviai ne tik atsakingai, kūrybiškai organizavo ir pravedė sportines, dailės, technologijų, teatro, gamtos, talentų konkursus, viktorinas, varžybas, bet ir mokėsi iš mažųjų darnaus bendravimo, komandinio bendradarbiavimo, palaikymo, kūrybiškumo.

Pasidalijus įspūdžiais apie praleistą laiką kartu, telieka pritarti Medos žodžiams „Tobula stovykla!“.

Mokytoja Aina Cimermonienė. nuotraukos Stasio Skrebio 

Ir skambutis skardus, mus nešauks kas dieną,
Mes išskrisim, kaip paukščiai, išmokė skraidyti.
Gal sugrįšim dar čia, į klases tas tuščias,
Bet sugrįžę svečiais pasijusim…

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Panevėžio Kristaus Karaliaus karedroje vyko šv.Mišios ir iškilmingas Kunigo Alfonso Lipniūno beatifikacijos bylos uždarymas.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Birželio 10 – 14 d. 1 – 5 klasių 53 mokiniai ilsėjosi Biblinėje stovykloje, kuri tradiciškai vyko stovyklavietėje „Vaikystės šilelis“. Šių metų stovyklos tema „Jėzaus bičiuliai“. Susipažinome su šv. Pranciškaus Asyžiečio, šv. Teresėlės ir šv. Dominyko Savio gyvenimo istorija, keliu į šventumą, mokėmės mylėti Dievą ir kitus kaip tikri Jėzaus bičiuliai. Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos kapelionui kun. Tomui Paliukėnui, kun. Mindaugui Kučinskui ir kun. Mindaugui Šakiniui už galimybę kasdien švęsti Eucharistiją ir dėkoti už bendrystę.

Kiekviena diena stovykloje buvo kupina naujos veiklos ir įspūdžių. Visus džiugino žygis prie šaltinio, draugystės laužas, ekskursija į Anykščius, edukacinė programa Šeimyniškėlių piliakalnio istoriniame komplekse, maudynės Lėvens ir Šventosios upėse, futbolas su gimnazijos devintokais Svajūnu ir Pauliumi, kūrybinės užduotys bei vaidinimai.

Netruko prabėgti 5 karštos dienos. Bendryste, meile ir draugiškumu su mumis dalijosi 10 savanorių. Ypatingai dėkojame stovyklos jauniesiems vadovams Dominykai, Dovilei, Eglei, Živilei, Rugilei, Kotrynai, Vytautui, Lukui Arnui ir Juliui. Įgiję daugiau bendravimo patirties grįžome į namus laukdami kitos vasaros.

Mokytojos Alma, Gitana ir Rita

Birželio 11 d. popietę mūsų gimnazijos aktų salėje susirinko besidomintieji pal. Teofiliaus Matulionio biografija. Dailininkas, žurnalistas, publicistas, plataus masto krikščioniškosios kultūros skleidėjas Vaidotas Žukas pristatė savo neseniai sudarytą nepaprastai turtingą ir iškalbingą pal. Teofiliaus, vyskupo ir kankinio, nuotraukų albumą, dalijosi savo įžvalgomis apie šio šventojo reikšmę, atkuriant mūsų tautos ir valstybės nepriklausomybę bei jo asmenybės reikšmę, vertybinį pamatą šiandienos Lietuvai. Tegul pal. Teofilius drąsina mus eiti jo parodytu šventumo keliu, narsiai ginant tiesą, skleidžiant tikėjimą nepaisant sunkumų ir iššūkių, ginant ir vertinant kiekvieną, taip pat ir silpniausią žmogų kaip nelygstamą vertybę.

Tikybos mokytoja Vitalija Fedaravičiūtė 

Apie bakalauro ir magistrantūros  studijų programas Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (Panevėžyje). 

Bakalauro studijų programos (Prašymų teikimas nuo 2021-06-01 per bendrojo priėmimo sistemą  LAMA BPO):
Vadyba (3 metai)
Programuojamos automatikos sistemos  (4 metai)

Magistrantūros studijų programos (Prašymų teikimas nuo 2021-05-03 iki 2021-06-28 internetu KTU magistrantūros priėmimo informacinėje sistemoje MPIS):
Vadyba  (1,5 metų)
Statybos valdymas (1,5 metų)
Valdymo technologijos (2 metai) 

Plačiau

Šv. Mišios. Mokytojų padėka Dievui už mokslo metus.

Nuotraukos Stasio Skrebio 

Ankstyvą pirmadienio rytą gimnazijos III klasių mokiniai, lydimi mokytojų Aidos, Akvilijos ir Genovaitės, autobusu išvažiavo Prahos kryptimi. Pirmosios dienos vakare aplankėme Vroclovą, garsėjantį savo nykštukų skulptūrėlėmis, tiltais. Antradienį važiavome į Čekijos kurortą Karvoly Vary, į kurio sanatorijas vyksta žmonės iš visos Europos. Karlovy Vary garsėja karštosiomis versmėmis, iš kurių tekantį mineralinį vandenį degustavome ir mes. Vakare nuvykome į Čekijos sostinę - Prahą ir metro nukeliavome į jos centrą, pasigrožėjome naktiniais didmiesčio vaizdais. Trečiadienį lankėmės Prahos zoologijos sode – mus labiausiai sudomino Dramblių ekspozicija. Po to vykome į Prahos pilį, 287 laipteliais pakilome į Šv.Vito bažnyčios bokštą, kur atsivėrė nuostabūs miesto vaizdai. Pamatę seniausią pasaulyje veikiantį astronominį laikrodį ir pavakarieniavę mieste sėdome į autobusą – laukė ilga kelionė į Panevėžį.

Paruošė Rokas Urbonas, nuotraukos Gabijos Lotužytės, Lukos Malinauskaitės, Deimantės Ovaldaitės 

Po dviejų metų pertraukos į gimnaziją sugrįžo tradicija – „Angelų ir šviesuolių“ rinkimai.

Birželio mėnesį gimnazijos mokiniai ir darbuotojai aktyviai nominavo bendruomenės narius į 9 skirtingas „Angelų ir šviesuolių“ nominacijas – buvo sulaukta virš 100 kandidatūrų, iš kurių buvo atrinktas 21 kandidatas. Birželio 3 dieną gimnazistai ir mokytojai slaptu išrinko nugalėtojus.

Birželio 17 d. mokyklos kieme vykusiame renginyje buvo apdovanoti:

  • METŲ MOKINYS – IVa gimnazijos klasės mokinys Nirtautas Šadauskas;
  • METŲ MOKYTOJAS – dailės mokytoja Aida Bijanskienė;
  • METŲ ALTRUISTAS – IIIb gimnazijos klasės mokinė Deimantė Ovaldaitė;
  • METŲ SPORTININKAS – IVb gimnazijos klasės mokinys Tautvydas Šukys;
  • METŲ TALENTAS – IIIa gimnazijos klasės mokinė Rugilė Garbaliauskaitė;
  • METŲ PROTAS – Ic gimnazijos klasės mokinė Evelina Žvirblytė;
  • METŲ IŠMINČIUS – 7a klasės mokinys Martynas Repšys;

Mokinių parlamentas, nuotraukos Stasio Skrebio 

Birželio 13 d. vyko gimnazijos 5-8 ir I gimn. klasių mokinių ugdymo karjerai diena „Šok į tėvų klumpes“. Mokiniai tą dieną lankėsi įvairiose Panevėžio miesto įmonėse, įstaigose, klasės tėvelių darbovietėse. Mokiniai susitiko su greitosios medicinos pagalbos darbuotojais, su Lietuvos kariuomenės kariškiais, susipažino su mediko, gaisrininko, teisėjo, konditerio profesijomis, aplankė biblioteką, apžiūrėjo senovinių automobilių parodą. Profesinio rengimo centre praplėtė žinias apie galimas įgyti profesijas. Mokiniai ne tik klausėsi, bet ir patys turėjo galimybę aktyviai dalyvauti veiklose, estafetėse, užduoti klausimus. Mokiniai ir juos lydėjusios klasių auklėtojos grįžo įgyję naujų žinių ir patyrimų.

Karjeros specialistė Neringa Mikaliūnienė 

Visai neseniai grįžome iš kelionės po Estiją bei Švediją, vis dar esame kupini kelionės jaudulio ir įspūdžių. Po ilgos kelionės autobusu, ekskursija prasidėjo Taline – čia mes klaidžiojome painiomis senamiesčio gatvelėmis, grožėjomės miestu nuo Aukštutinės ir Žemutinės panoraminių stotelių bei aplankėme nemažai išskirtinių istoriškai svarbių objektų. O atėjus vakarui, prasidėjo kelionė įspūdingo dydžio keltu „Baltijos karalienė“, kurio siūlomos pramogos: vakaro šou programa, gyva muzika, diskoteka, daugybė parduotuvių ir restoranų mums ilgai neleido užmigti. Kitą rytą pasitikome su nuostabaus grožio vaizdais, lydėjusiais mus plaukiant palei Švedijos krantus. Ekskursija tęsėsi dabar jau po didingą karališkąjį miestą – Stokholmą. Čia aplankėme Karališkuosius rūmus, turėjome galimybę stabėti karališkosios sargybos teatralizuotą pasikeitimą, pamatėme miesto Rotušę, kur vyksta Nobelio premijų teikimai bei vaikščiojome jaukiomis ir siauromis senamiesčio gatvelėmis. O paskutiniąją kelionės dieną grožėjomės Estijos gamta: Kadriorgo rūmu parku, Keilos kriokliu, Baltijos jūros vaizdais, atsiveriančiais nuo išskirtinių skardžių. Visos kelionės metu mus lydėjęs gidas Nerijus išsamiais bei įdomiais pasakojimais suteikė mums žinių apie lankomus objektus, jų istorines aplinkybes. Ši kelionė mums – neeilinė ir itin turininga, todėl gauti įspūdžiai ir prisiminimai apie ją mūsų atmintyje išliks dar ilgai.

Evelina Žvirblytė Ic gimn. kl. 

Birželio 13d. 7-okai keliavo į KTU, kad susitiktų su Lietuvos kareiviais. Kareiviai supažindino su kario profesija. Šis susipažinimas prasidėjo estafete, joje 7-okai turėjo pasikeisdami bėgti su liemene, kuprine, šalmu ir be abejo ginklu. 7-okams buvo kliūtys, kaip maišiuką (įsivaizduojamą granatą) užmesti ant stalo ir guminę granatą įmesti į kibirą, ir grįžti pas savo komandą.

Kareiviai taipogi supažindino su jų valgomu maistu. Kaip kareiviai pasišildo košę, kaip pasikaitina vandens. Tuo pačiu supažindino su jų laipsniais, kokį kelią galimą rinktis ar karininko ar seržanto ir, kad kareiviai gali būti savanoriai ne tik šauktiniai.

Tuo pačiu 7-okai apžiūrėjo ginklų modelius , pakilnojo ir pasidomėjo jų statusais, pavyzdžiui: Kiek ginklas sveria? Kaip ginklas vadinasi? Koks ginklo šovinių dėtuvės kiekis?

Štai tokios buvo Birželio 13d. veiklos ir toks susipažinimas su kario profesija.

Paruošė Tadas Murnikas 7d kl.

Birželio 7 septintokai lankėsi Panevėžio teatre ,,Menas” ir žiūrėjo spektaklį ,,Musių valdovas”. Jis yra pastatytas pagal William Golding romaną ir skirtas jaunimui. Spektaklyje buvo perteiktas paauglių bendravimas, užsiėmimai, draugystė. Pati idėja buvo parodyti, kad mumyse tūno žvėris ir, kad kartais tenka pakovoti su savimi. Šis spektaklis buvo labai įdomus, linksmas bei įtraukiantis. Vėliau vyko diskusija su aktoriais ir spektaklio režisiere. Aktoriai pasakojo apie vaidmens prisijaukinimą, režisierė paaiškino kodėl buvo būtent taip ir ne kitaip. Diskusijos metu septintokai pasakojo kaip jie suprato pagrindinę mintį, idėją, kuris personažas pagal charakterį panašiausias į juos, kuris personažas labiausiai patiko. Taip pat aktoriai pasakojo apie sunkumus, su kuriais tenka susidurti vaidinant ir koks sunkus ir ilgas procesas yra spektaklio pastatymas. Laiką antradienį praleidome tikrai labai smagiai ir turiningai.

7d klasės moksleivė Rugilė Norkutė

Birželio 3d. Vilniaus Šv. Juozapo mokykloje vyko Lietuvos katalikiškųjų mokyklų sporto žaidynės „Magis“, kurias organizavo Nacionalinė katalikiškųjų mokyklų asociacija. Jose pareiškė norą dalyvauti aštuonios komandos, sudarytos iš 5-7kl. moksleivių. Žaidynėse dalyvavo per 80 katalikiškųjų mokyklų moksleivių ir savanorių, kurie teisėjavo šiose varžybose. Mūsų gimnazijai atstovavo 6b kl. mokinių komanda, kurią sudarė 5 berniukai ir 5 mergaitės.

Mokiniai varžėsi estafečių, kvadrato pagal Dodgeball taisykles, krepšinio 3x3, kimštinio kamuolio (2 kg) metimo, žaidimo rankos taiklumui ir strateginiam mąstymui bei  šachmatų  rungtyse.

Organizatoriai ypač pabrėžė mintį, kad rungtynių metu būtų laikomasi kilnaus ir garbingo elgesio, kuris sukelia pasididžiavimo jausmą ir įkvepia katalikiškąją bendruomenę. Sportuojant labai svarbu suprasti, kad pagarba yra ne mažiau svarbi nei pergalės. Šios vertybės mus moko ne tik siekti geriausio rezultato, bet, visų pirma, daryti tai garbingai.

Fizinio ugdymo mokytojai metodininkai Violeta ir Vasilijus 

Birželio 3 dieną pradinių klasių mokiniai dalyvavo vasaros sutikimo ir padėkos šventėje „Šokio žingsneliu į vasarą". Šventės metu skambėjo linksmos dainos, scenoje pasirodė nuotaikingi šokėjai. Buvo apdovanoti aukščiausius pasiekimus pelniusieji mokiniai bei miesto, šalies konkursų, olimpiadų nugalėtojai. Šventėje pradinukai nepamiršo kupino dėkingumo žodžio AČIŪ gimnazijos darbuotojams už pagalbą ir globą visus mokslo metus.

Mokytoja Aina Cimermonienė 

Gegužės 26 dieną gimnazijoje vyko „Paskutinio skambučio" šventė. Į paskutinę pamoką palydėjome XXI laidos 48 abiturientus. 

Dėkojame už nuotraukas Linui Stumbriui, Lukai Malinauskaitei, Deimantei Ovaldaitei , Linui 

Mūsų gimnazijos abiturientai: Andrius, Dominykas, Erika, Matas, Kamilė, Tadas, Mantas, Oskaras, Gaudentas ir Arnas su pagyrimu baigė „Lietuvos Junior Achievement” programą ir gavo LJA „Ekonomika ir verslas” diplomus.

Sveikiname ir linkime jiems sėkmės.

LJA ekonomikos mokytoja J.Kondrotienė

Per praėjusius pandemijos paženklintus metus čia įvyko reikšmingi infrastruktūros pokyčiai. Rugsėjį mokinių laukia nauja moderni „SmartClass“ kalbų mokymosi klasė su inovatyviais techniniais ir programiniais įrenginiais, padedančiais aktyviai mokytis užsienio kalbų, gilinti gimtosios kalbos įgūdžius. Pabaigti rengti gamtos mokslų (fizikos ir chemijos) kabinetai, paruošiamieji kambariai, praktinio mokymo laboratorijos su modernia įranga, prietaisais ir priemonėmis. Daugelyje klasių ir kabinetų įrengtos išmaniosios lentos ir projektoriai, aprūpintos naujais kompiuteriais. Jau ne pirmi metai sėkmingu traukos centru yra dvi 3D klasės, kuriose įvairių dalykų dėstymas perkeliamas į skaitmeninę erdvę.

Džiaugiamės, kad gimnazija žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis – puikia investicija į kokybišką ugdymą. Tačiau labai svarbu ir mokinių laisvalaikis pertraukų metu, po pamokų. Todėl rugsėjį visus pasitiks atsinaujinusios ir kitos gimnazijos erdvės – suremontuoti koridoriai su poilsiui ir bendravimui skirtomis vietomis, televizoriais, vaizdo kameromis. Įrengta nauja sporto zona – treniruoklių aikštelė, skirta aktyviam poilsiui.

O svarbiausia – visų gimnazijos mokinių rugsėjį labai laukia visas modernias technologijas įvaldę, inovacijų ir gyvenimo pokyčių nesibaiminantys mokytojai, su viltimi kviečiantys visus pasitikti gimnazijos 30-ies metų jubiliejų.

Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė  

Birželio 18 dieną susirinko gimnazijos mokiniai ir mokytojai į šventę  - pasidžiaugti laimėjimais, pasiekimais.

J.E. vyskupas Linas Vodopjanovas kalbėjo: „Prabėgo sunkūs mokslo metai. Jie pareikalavo didelio visų susikaupimo, pastangų. Dėkoju mokytojams už triūsą, kantrybę, juk reikėjo surasti būdus, kaip sudominti mokinius ir juos išmokyti. Dirbti daug daugiau nei įprastai. Džiaugiuosi mokiniais, kurie pasiekė laimėjimų, gerų įvertinimų konkursuose,“ Padėkojo mokytojams, daug metų dirbusiems mūsų mokykloje, o dabar jau paliekantiems gimnaziją.

Mokslo metus 2b klasės mokiniai baigė apsilankydami Alpakų ūkyje. Švelnios, gražios ir meilios alpakos mus pasitiko Medikonių kaimo sodyboje. Šiandien jos slėpėsi pavėsyje arba priiminėjo saulės vonias. Karštą vasaros dieną alpakos tikriausiai svajojo apie penktadienį laukiančią grožio šventę. Kirpėjai jas stilingai apkirps. Kadangi alpakos gyvena kalnuose, jos į uolas nusidildo nagus. Ūkyje auginamoms reikalingas dar ir pedikiūras. Taigi, jų laukia svarbi diena. Šeimininkė Renata mums mielai pristatė vardu kiekvieną alpaką, papasakojo apie jų auginimo ypatumus. Šie mieli gyvūnėliai meilai pešė žolę ar ėmė kitą maistelį iš mūsų rankų. Tai labai socialūs gyvūnai, linkę bendrauti su visais, kurie juos aplanko. Šalia alpakų ūkyje gyvena lamos ir ožiukai, kurie taip pat noriai su mumis bendravo. Lamos ateina tik tada, kai to nori pačios. Sulaukėme ir jų dėmesio. Teko pašerti ir jas. Pasigaminę suvenyrų, nusipynę iš alpakų vilnos draugystės apyrankes pilni naujų patirčių skubėjome džiaugtis vasaros malonumais. Kelionę po Lietuvą vasarą tęsime jau su tėveliais.

Mokytoja Rita 

Birželio 8 d. 2b klasės mokiniai po ilgo nuotolinio mokymosi išsiruošė į ekskursiją. Aplankėme Pasvalio Kraštotyros muziejų. Ekskursijos gidė pakvietė mus pakeliauti laiku ir labiau pažinti praeitį. Nusikėlėme į 1864 metus. Patyriminėje pamokoje tapome Slaptosios lietuviškos mokyklos mokytiniais. „Daraktorė" mokė skaityti iš senovinių knygų, rašyti žąsies plunksna ant medinių lentelių. Patys pasisiuvome sąsiuvinius. Nebuvo lengva į juos rašyti  metalinėmis plunksnomis, nes reikėjo atsargiai elgtis su rašalo buteliuku. Labai stengėmės teisingai užsirašyti naujus žodžius. Tačiau mūsų mokslus nutraukė įsiveržęs žandaras. Pasprukę nuo jo supratome, kokios pavojai ir bausmės laukė tų, kurie išdrįso skleisti lietuvišką žodį.

Po patyriminės pamokos aplankėme Pasvalio krašto smegduobes, Žaliąjį šaltinį, Girnų muziejų. Grįžome ne tik kupini naujų įspūdžių ir patirčių, bet ir sustiprinę savo klasės bendruomeniškumą. Pajutome, kaip smagu kartu keliauti.

Mokytoja Rita 

2c klasės mokiniai linksmai ir turiningai užbaigė nelengvus mokslo metus. Skaitė A. Lindgren „Pepė Ilgakojinė“, ruošėsi  susitikimui su  Pepe - viena garsiausių vaikiškų knygų personažų. Susitikime šmaikštavo, žaidė knygoje aprašytus žaidimus. Pepė  išradingai integravo naujo, išmanesnio pasaulio kūrimą. Visus sudomino eksperimentas - Slime gaminimas.

Paskutinę mokslo metų dieną lankėsi Pasvalio krašto muziejuje. Dalyvavo edukacinėje programoje „Slaptoji  lietuviška mokykla“. Persikėlę į 1874 metus - spaudos draudimo laikotarpį, sužinojo, kaip veikė slaptoji mokykla. Skaitė iš senovinės knygos, rašė žąsies ir metalinėmis plunksnomis ant medinių lentelių, bei pačių pasiūtuose sąsiuviniuose. Mokslus nutraukė įsiveržęs žandaras. Tuomet vaikai puolė dirbti įvairiausius ūkio darbus. Patys pabuvę teatralizuoto žaidimo dalyviais, suprato, kokie pavojai ir bausmės tekdavo išdrįsusiems skleisti lietuvišką žodį. Prasmingoje veikloje įgytos patirtys  labiau paskatins vaikus skaityti, domėtis istorija.

Mokytoja Kristina Tamauskienė 

2021 m. birželio 18 d. 13.00 val. Gimnazijos kieme vyks  Gimnazijos šviesuolių pagerbimo šventė. Kviečiame dalyvauti mokytojus, klasių auklėtojus, 2020-2021 m. m. 5-8, I-III gimnazijos klasių mokslo pirmūnus, olimpiadų, konkursų laureatus ir nugalėtojus, 5-8, I-II gimnazijos klasių geriausių projektinių darbų autorius, gimnazijos himno ir logotipo konkursų laureatus.

Antrokai trečiadienio rytą autobusu pajudėjo Anykščių link. Pirmoji patirtinio mokymosi pamoka – ant Liudiškių kalvos, kur stovi Laimės žiburys – antkapinis paminklas rašytojui Jonui Biliūnui. Mokiniai sužinojo kuo ypatinga  kalno viršūnė, klausėsi pasakojimo atsisėdę šalia Laimės žiburio ir sulig pušų viršūnėmis mėgavosi gaiva ir grynu oru. Antroji patirtinio mokymosi pamoka - Dainuvos nuotykių slėnyje. Mokiniai keliaudami nuo medžio ant medžio įveikė lengvas ir sudėtingas trasas, patyrė neišdildomų įspūdžių ir aštrių pojūčių. Trečioji patirtinio mokymosi pamoka – pasivaikščiojimas pažintiniu Medžių lajų taku. Pažintinėse stotelėse susipažinome su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmeniu. Iš apžvalgos bokšto apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, grožėjomės Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatėme Šv. Mato bažnyčios bokštus. Kelionė į Anykščius buvo įdomi, linksma ir įsimintina.

Mokytoja Sonata Marcinkevičienė  

Visose pasakose slypi mažiesiems klausytojams skirta kažkokia žinutė. Šį kartą pasaka „Katulis ir pykčio maišelis" lengvai pasiekė Kazimiero Paltaroko gimnazijos 2a klasės mokinių galveles ir širdeles. Vaikai apsilankė „Židinio" bibliotekoje, kur klausėsi pamokančios pasakos ne tik apie pykčio suvaldymą, bet ir priminė stebuklingą burtažodį: „Atsiprašau". Po gražios istorijos, pelėdžiukė Drūlija supažindino vaikus su pykčio malšinimo būdais. Jų buvo tikrai ne vienas: vaikai pūtė pyktį į pykčio maišelius ir į balionus, plovė pyktį, sėdosi ratu ant „Taikos kilimo" ir „nuleido garą", atliko kvėpavimo pratimus, piešė savo pyktį. Rezultatas buvo puikus - visi išsikalbėję, linksmi ir laimingi!

2a klasės mokytoja Sonata Marcinkevičienė  

Sveiki, tėveliai. Norime su Jumis pasidalinti Robotikos akademijos vasaros stovyklomis, kad vasarą praleistumėte ne tik smagiai, bet ir naudingai. Robotikos akademija mūsų  mokyklos  bendruomenei suteikia 5€ nuolaidą. Kodą galima panaudoti visoms stovykloms, išskyrus pusdienio stovyklų tipui iki 2021.07.01. Nuolaidos kodas - VASARAKARTU (nuolaidos nėra sumuojamos, tad jei turite robotikos lojalumo nuolaidą, šio kodo nebenaudokite). Stovyklos vyks KTU, Nemuno g. 33, Panevėžyje. Daugiau informacijos apie stovyklas:  https://bit.ly/2RrT7fr 

Jei turite klausimų, kreipkitės tiesiogiai į Robotikos akademiją el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  arba  telefonu +370 5 25 25 713.

Pirmieji psichologiniai dėkingumo tyrimai pradėti XX amžiaus viduryje, kai G. Simmel, 1950; A.W. Gouldner 1960, apibrėžė dėkingumą kaip moralinę emociją. Vėliau ši samprata buvo praplėsta, kaip atsakas į pripažinimą, kad kai kurios dovanos yra negrąžintos. Dėkingumo kaip moralinio motyvo funkcija pasireiškia tuo, kad ji žadina žmogų imtis socialinio elgesio, kaip motyvacinio mechanizmo: labiau tikėtina, jog žmogus, tapęs dėkingas dėl kito žmogaus elgesio ir pats teiks pagalbą kitiems. Gegužė - dėkingumo mėnuo. Gimnazijos psichologės Aušra ir Akvilija kvietė gimnazijos mokinius įsitraukti į „Dėkingumo akcijas“. 1-4 klasės gamino „Dėkingąsias rankytes“, 5- 8 klasės rašė „Dėkingumo žinutes“, I-II klasės rašė dėkingumo laiškus Mokytojams, o abiturientai buvo pakviesti parašyti Dėkingumo laišką Gimnazijai. Kviečiame pasidžiaugti vaikų sąmoningumu ir jų gebėjimu jausti dėkingumą. Padėkos

Psichologės Aušra Mikelaitienė ir Akvilija Kiburienė  

Gimnazijoje vyko pagrindinio išsilavinimo pažymėjimų įteikimo šventė.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Kasmet laikomės tradicijos mokslo metus užbaigti susiburiant klasės šeimoms. Iš anksto planuoti susibūrimą trukdė karantinas, tad, sušvelnėjus jo sąlygoms, pasinaudojome Rūtos pasiūlymu susiburti Krekenavoje esančioje močiutės sodyboje. Susipažinome su žymiausia Krekenavos regioninio parko kraštovaizdžio vertybe – Nevėžio upės senslėniu, senvagėmis bei Europos Bendrijos svarbos pievų buveinėmis, kuriose gyvena įvairūs augalai ir gyvūnai, smagiai leidome laiką sodyboje. Vakarop prisijungė ir dalis klasės tėvelių. Už puikiai praleistą popietę ir nuoširdų priėmimą dėkojame Rūtos tėveliams Sonatai ir Daliui Baltušnikams, o sesei Giedrei - už nuostabaus skonio tortą. Ačiū tėvų komiteto nariams ir visoms šeimoms, kurios dalyvavo ar pasirūpino, kad susibūrimas įvyktų.

 7a klasės auklėtoja Vida  

2020 m. birželio mėnesį 5, 6, 7, I gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuotoje pilietinėje iniciatyvoje „Vilties aitvaras“, skirtoje paminėti Gedulo ir vilties dieną. „Aitvaro“ simbolis, žmonių sąmonėje turi teigiamą prasmę – jis, kaip ir žmonių svajonės, yra laisvas ir plazdenantis ore. Žmonės, kurie buvo ištremti, neteko visko: Tėvynės, namų, artimųjų, laisvės ir galimybės rinktis. Tačiau žmonės svajones, viltį galėjo turėti, tai  paslėpę giliai  savo širdyje. (Istorijos mokytojos)

Atsisveikinimo su gimnazija šventė IV gimnazijos klasių mokiniams ir mokytojams.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Birželio 11 dieną  gimnazija džiaugėsi ypatingais mokinių pasiekimais. Nepaisant miestą siaubusios liūties ir vis dar esamų karantino apribojimų, vyko 5-8, I-III gimnazijos klasių mokslo pirmūnų ir olimpiadų, konkursų, varžybų laureatų pagerbimo šventė.

Birželio 10 dieną, nepabūgę lietaus 6-8 klasių mokiniai rungėsi orientacinėse varžybose „Sveika, vasara“. Dalyviai bėgiojo aplink Panevėžio miesto centrą, aplankė biblioteką, laisvės aikštę, cerkvę, kavinę „Cosmos“, parduotuves „Maxima“ ir „Iki“. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad laimėjo 7a klasės „Violetinė" komanda. Nedaug nuo jos atsiliko 8b ir 7b klasių komandos.

Dėkojame šį orientacinį rėmėjams: kavinei „Cosmos“, picerijoms „Trolių pica“ ir „Nr1 pica“, parduotuvei „Rimi“, parūpinusiems prizus dalyviams.

Rokas Urbonas, mokinių parlamentas

Jaunosios žurnalistės Rugilė Jatužytė (7a kl.) ir Ainė Lašaitytė (IIIa gimn. kl.) domėjosi, kokie gi populiariausi 6-8  ir I-IV gimnazijos klasių mokinių vardai.

Birželio 14-21 dienomis Kazimiero Paltaroko ir Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai keliavo į Prancūzijos pietus per Lenkiją ir Vokietiją. Tai buvo pažintinė - edukacinė kelionė. Kelionė – tai tiesioginis ryšys pažinti kitas šalis, jų kultūrą. Kelionės – tai ne tik vaizdai, bet ir komunikacija. Smagu, kai ne tik matai, bet ir gali kalbėti tos šalies kalba arba suprasti kaimynų kalbą.

Visas šešias  dienas buvome darni komanda, turėjome puikią gidę, kurios dėka kelionė buvo sėkminga ir  įdomi. Pirmasis mūsų aplankytas miestas buvo Rotenburgas. Tai nedidelis, tačiau neįprastai spalvingas Vokietijos miestas su savo istorija. Kitas sustojimas buvo Lijone. Tai vienas gražiausių Prancūzijos miestų. Senamiestis yra saugomas UNESCO. Aplankėme Grenoblį, tai kalnuotas Prancūzijos miestas, įsikūręs Ronos – Alpių regione. Virš  Ronos upės kėlėmės mini funikulieriais į kalną , iš ten atsivėrė visa miesto panorama. Toliau sekė egzotiškieji Nica, Kanai, Monakas. Sužinojome daug istorinių faktų, patys pamatėme „kitokį pasaulį“. Grįžome per Austriją, Italiją. Paskutinis apžvalgos miestas buvo Sirmionė prie Gardos ežero. Turėjome galimybę paplaukioti valtimis, netrūko ir adrenalino. Miestas gausiai lankomas turistų, neįprastai žavus, su savo istorija. Prisėdome paragauti vietinės picos, nusimaudėme. Tai buvo paskutinė mūsų diena prieš ilgą kelionę per Čekiją ir Lenkiją.

Keliavome visą savaitę. Keitėsi ne tik miestai ir veidai, o ir suvokimas, kad be kalbos uždaryti keliai į kitos  šalies pažinimą.  Nauji potyriai suformavo tam tikras nuostatas, kai kurie iš mūsų pažadėjo sau dar kartą čia sugrįžti.

Prancūzų kalbos mokytoja Violeta Mackuvienė

Mūsų gimnazijos 1-4 klasių mokiniai  nuo 2019-06-10 d. iki 2019-06-14 d. dalyvavo vaikų vasaros poilsio projekte   „Atgaiva -2019“.

Projekto  tikslas: užimti mokinius aktyvia fizine, pažintine ir kultūrine veikla  atostogų metu.

Diena stovykloje buvo suskirstyta į tris etapus:

9.00-12.00 val. – aktyvi turistinė,  kultūrinė veikla;
12.00–13.00 val. – pietūs;
13.00-15.00 val. – švietėjiška veikla, dienos refleksija.

Stovyklos metu mokiniai aplankė Klemenso Sakalausko sodybą-muziejų, dalyvavo edukacinėse programose „Aukštaičių rateliai ir žaidimai“ bei „Rankų darbo popierius“ Panevėžio kraštotyros muziejuje, orientaciniame žygyje „Aš pažįstu Panevėžį“, smagiai turistavo Anykščiuose. Svečiuodamiesi Renatos ir Rolando Meleškų mini zoologijos sode (Medikonių kaime) grožėjosi alpakomis. Paskutinę stovyklos dieną, pavadinta Apsikabinimų ir padėkų diena, dalyvavo edukacinėje programoje kino centre „Garsas“. Grįžę į gimnaziją bendrystėje valgė gardžius pietus ir dalinosi stovyklos įspūdžiais. Kiekvienam stovyklos dalyviui įteiktas dalyvio pažymėjimas.

Gimnazijos vadovai širdingai dėkoja pradinių klasių mokytojoms: Daivai Žukauskienei,  Daivai Pociuvienei, Vilmai Martinkienei, Kristinai Tamauskienei, mokytojoms padėjėjoms:  Ingai Jasulaitienei ir Neringai Čemerienei, už  kūrybingą stovyklos veiklų įgyvendinimą, profesinį meistriškumą, tarnystės dvasią ir meilę ugdytiniams.

Dėkojame Panevėžio miesto savivaldybei finansavusiai šį projektą.

 Projektų koordinatorė Loreta Masiliūnienė 

 Birželio 13 d. gimnazijoje vyko Angelo skulptūrėlių laimėtojų ir gimnazijos šviesuolių nominantų pagerbimo vakaras. Gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė paskelbė:

  • Angelo skulptūrėlės METŲ MOKYTOJAS 2019 laimėtoja anglų kalbos mokytoja Genovaitė Breivienė.
  • Angelo skulptūrėlės METŲ MOKINYS 2019 laimėtojas Rokas Urbonas, 8a klasės mokinys.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ ŽINIUKAS 2019 nominacijos laimėtojas Martynas Repšys, 4 a klasės mokinys.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ IŠMINČIUS 2019 nominacijos laimėtojas Rokas Šimukauskas, 8a klasės mokinys.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ PROTAS 2019 nominacijos laimėtoja Rusnė Šipelytė, IIIc gimn. klasės mokinė.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ TALENTAS 2019 nominacijos laimėtoja Rugilė Garbaliauskaitė, 8a klasės mokinė.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ ALTRUISTAS, MOKINYS 2019 nominacijos laimėtojas Paulius Bareišis, IIIc gimn klasės mokinys.
  • Gimnazijos šviesuolio METŲ ALTRUISTAS, MOKYTOJAS, DARBUOTOJAS 2019 nominacijos laimėtoja rusų kalbos mokytoja Rima Žentelienė.

Joana Kondrotienė, nuotraukos Stasio Skrebio 

2a ir 2c kl. komanda dalyvavo VŠĮ Šiaulių Jėzuitų mokyklos organizuotose Lietuvos Katalikiškųjų mokyklų mažosiose sporto žaidynėse „MAGIS“. Džiaugiamės iškovota II vieta. Mūsų antrokai: Vesta Armalytė, Urtė Blaždžiūnaitė, Ugnė Jagėlaitė, Ugnė Gritytė, Orestas Sotkevičius, Jonas Pakštas, Adas Daugilevičius, Tajus Šegamogas puikiai pasirodė įvairiose sporto rungtyse. Berniukai įveikė 450 metrų greitojo bėgimo estafetę po 112,5 m. Mergaitės pirmavo estafetėje 450 šuolių per šokdynę. Visa komanda atliko pralindimo, 5 m taiklumo rungtis. Dalyviai apdovanoti II vietos medaliais ir padėkos raštais.

Mokytojos Gražina Bataitienė ir Rasa Žakaitienė 

2a, 2b ir 2c klasių mokiniai dalyvavo mokymo plaukti projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Pradinukai turėjo galimybę išmokti plaukti, visus mokslo metus tobulinti plaukimo įgūdžius, susipažinti su saugiu elgesiu vandenyje. Baigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai buvo įvertinti individualiai, įteikiant pažymėjimus. Apibendrinus antrokų plaukimo rezultatus buvo sudarytos dvi komandos, kurios dalyvavo plaukimo estafetėse Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseine. Šiame projekto baigiamajame renginyje rungėsi antrų klasių komandos net iš 8 miestų. Dalyviai plaukė laisvu stiliumi ir visi tapo laimėtojais, nes šios varžybos vyko šūkiu „Svarbu dalyvauti!”. Mažuosius plaukikus pasveikino Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys. Antrokams apdovanojimus įteikė  pasaulio čempionas ir daugkartinis Lietuvos rekordininkas ir čempionas Simonas Bilis, dviejų Olimpinių žaidynių dalyvis ir daugkartinis Lietuvos čempionas Paulius Viktoravičius.

Mokytojos Gražina Bataitienė, Vilma Martinkienė, Rasa Žakaitienė

Gimnazijos choras (vadovė Jecinta Garbaliauskienė) Juozo Balčikonio gimnazijoje dalyvavo Draugystės šventėje.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

Gegužės 29 dieną 5c klasės mokiniai Titas Blazdžiūnas, Isaak Etxezarreta Arrizabalaga, Kristupas Petrikis ir Davyd Kotenko Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje dalyvavo varžybose „Pirmoji pagalba visiems“, kurias organizavo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Varžybose penktokai turėjo teisingai iškviesti greitąją medicinos pagalbą, atlikti pradinį gaivinimą, mokėti stabdyti kraujavimą, teisingai paguldyti ligonį į stabilią padėtį, atsakyti į saugaus eismo klausimus, prisiminti reikalavimus dviratininkams. 

Mokiniai iš varžybų grįžo pagilinę savo pirmosios pagalbos žinias, džiaugėsi dovanomis ir padėkos raštais. 

Pirmosios pagalbos „ABC“ ruošė gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė Sandra Dolgova, saugaus eismo pagrindus mokiniai gilino su kūno kultūros mokytoju Kęstučiu Meliūkščiu.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Sandra Dolgova 

Birželio 3-6 dienomis 3c klasės mokiniai ir 7c klasės vadovai Smiltė, Nida, Saulė, Emilė, Dovydas, Lukas ir Povilas  stovyklavo Orelių kaime Krekenavos seniūnijoje.

Saulė lepino šiluma. Ryte vaikus prižadindavo paukščių balsai, vakare lopšinę suokdavo lakštingalos ir joms pritardavo varlių choras. Gamtos apsuptyje vaikai mokėsi atrasti gamtos paslaptis, kūrybiškumo, kantrybės, susiklausymo. Daug linksmų emocijų suteikė vadovų organizuojamos veiklos: konkursai, viktorinos, žaidimai. Atgaivą suteikdavo maudynės tvenkinyje. Neišdildomą įspūdį  paliko naktinis orientacinis žygis „Girinio take“. Vaikų laukė netikėtos nuorodos, kur keliauti,  sudėtingos užduotys ir kelionės tikslas – paslėptas lobis.

Vaikai stovykloje mokėsi ir mokė kitus išgirsi, pažinti, prisiliesti prie gamtos paslapčių, gerbti, draugauti, užjausti, susitaikyti, atleisti.

Ačiū vadovams už įdomias veiklas, o tėveliams už suteiktą galimybę turiningai praleisti laisvalaikį.

Mokytoja Aina Cimermonienė

Gegužės 30 – 31 d. 3b klasės mokiniai pakeitė mokymosi aplinką ir išvyko į edukacinę stovyklą „Gamtos mokykla“. Nuvykome į Švaininkų kaimą, Smilgių seniūnijoje, Panevėžio raj. Stovyklautojai apsigyveno palapinėse ūkininkų Eglės ir Juliaus Martinonių sodyboje. Čia vyko integruota ugdomoji veikla. Mokiniai susipažino su ūkininkų kasdienybe, darbais.Teko išbandyti ir naujausią techniką. Kai kam pavyko melžti karvę. Lesinome viščiukus ir ančiukus. Ragavome šilto pieno ir Juliaus močiutės spausto varškės sūrio su medumi. Vakare ruošėmės naktiniam žygiui. Žygiui vadovavo Ugnės tėtis Česlovas. Jis mokė ir aiškino kaip saugiai išgyventi gamtoje, kas svarbiausia yra žygyje, kaip būti vieningiems ir draugiškiems. Stovyklautojai nukeliavo net 8 km apylinkėmis, atliko ne vieną užduotį ir įveikė visus sunkumus. Su daina paryčiais grįžome į stovyklą. Džiaugėsi visi, kad pavyko nugalėti save ir įveikti tokias sunkias užduotis. Stovykla liks ilgam, kaip  gražiausias prisiminimas! Buvimas kartu  mus suvienijo, leido geriau pažinti vienas kitą, sutelkė bendrystei. Nuoširdžiai dėkojame visiems tėveliams už pagalbą, organizuojant edukacinę stovyklą. Gražios ir prasmingos  vasaros visiems!!!

3b klasės stovyklautojai, nuotraukos Jūratės Gurskienės

Užbaigus mokslo metus, birželio 17-22 d., vokiečių kalbos besimokančių mokinių grupė su vokiečių kalbos mokytoja  ir „Žemynos“, „Vyturio“ bei „Šaltinio“ progimnazijų mokiniais vyko į pietų Vokietiją.

Aplankėme Bavarijos sostinę Miuncheną, kuriame gyvena daugiau negu milijonas gyventojų ir įsikūrę BMW, Siemens, MAN, Allianz koncernai. Su gide pasivaikščiojome po senamiestį ir apžiūrėjome miesto centre esančią Marijos aikštę, rotušę, Marijos bažnyčią, katedrą ir kitus architektūros paminklus, sužinojome daug įdomios informacijos ne tik apie Miuncheną, bet ir apie Bavarijos federacinę žemę, vokiečių šventes ir tradicijas. 1972 metais Miunchene vyko vasaros olimpinės žaidynės, vėliau du pasaulio ir vienas Europos futbolo čempionatai, todėl visiems buvo įdomu pamatyti  olimpinį stadioną, garsiąją Allianz areną.

Po to dvi dienas autobusu keliavome per Alpes. Iš Garmiš Partenkircheno miestelio traukinuku važiavome į kalnus ir lyno keltuvu kėlėmės į aukščiausią 2962 m kalną Vokietijoje Cūgšpicę. Žavėjomis snieguotomis viršūnėmis, kai kurie mokiniai išbandė ir sniego pramogas. Patyrėme nepaprastą jausmą prisliesdami prie debesų ir stovėdami ant sniego, kai miestelyje kalno papėdėje visus kankino 30 laipsnių karštis.

Kitas Alpių miestelis Fiusenas sužavėjo nepaprasto grožio kalnų peizažu ir Noišvanšteino pilies grožiu. Ekskursijos po pilį metu sužinojome, kad ją įkvėptas padavimų, legendų ir Richardo Vagnerio operų 1869 metais pasistatė Bavarijos karalius Liudvikas II. Deja, šioje pasakiškoje pilyje jam teko pagyventi tik šiek tiek daugiau nei 100 dienų. Sužinojome, kad remiantis šios pilies modeliu buvo sukurta „Miegančiosios gražuolės“ pilis Disneilende.  

Kelionės kulminacija tapo apsilankymas Europos atrakcionų parke, kuris įsikūręs Vokietijos, Prancūzijos ir Šveicarijos pasienyje. Tai tituluočiausias 95 ha plote išsidėstęs Europos pramogų parkas su daugiau nei 100 atrakcionų bei šou programų. "Pažink Europą žaisdamas!" - skelbia 15 parko šalių. Kiekviena šalis - miniatiūrinė Europos valstybė su jai būdinga architektūra, atrakcijomis, šou, valgiais ir suvenyrais. Turėjome galimybę per vieną dieną pabuvoti Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Skandinavijoje, aplankyti pažintinius ir mokomuosius atrakcionus, pasigrožėti šou pasirodymais.

Tai buvo ne tik pažintinė kelionė. Mokiniai turėjo puikią progą pasitikrinti ne tik vokiečių, bet ir anglų kalbos žinias, įgijo gyvenimiškos patirties, savarankiškumo, surado naujų draugų.

 Vokiečių kalbos mokytoja Audronė Survilienė  

Po įtemptų mokslo metų, PUPP-o patikrų gimnazijos IIc klasės mokiniai prasiblaškyti nutarė Karpatuose. Užburianti kalnų ir slėnių panorama, po lietaus oranžinė Pruto upė, virš kilometro iškilusi Bukovelio viršukalnė, europinius standartus atitinkantis kalnų kurortas... Ir visur raminanti žaluma – tai tokie tie Karpatai. Aplankėme medinės architektūros miestą Jeremčią bei Užkarpatės Mukačevą, jų Europos centrą (vietiniai gidai net nesileido į diskusijas, kad Europos centras yra pas mus...), kilome Dovbušo (tai jų Tadas Blinda) uolomis į Makovicos (984 m.) viršukalnę, pliaupiant kalnų lietui neaiškiu stačiu keliuku ( jei tai galima pavadinti keliuku) leidomės  žemyn, grožėjomės šaltiniais, pasivaikščiojome po guculų turgų, skanavome neišpasakyto skonio sūrių, keltuvu kilome į Bukovelį (1127 m.), kvėpavome kalnų oru, niekur neskubėjome ir ilsėjomės, ilsėjomės, ilsėjomės... Galinga, gerai išlikusi Palanoko mūrinė pilis sužadino tautinio pasididžiavimo jausmus – ją pastatė kunigaikščio Gedimino anūkas, ukrainiečių labai gerbiamas Teodoras Karijotaitis. Ne žemėlapyje, o savo akimis pamatėme, kokia buvo Lietuvos DIDŽIOJI Kunigaikštystė.

Kalnų grožis nuramino, vėjai atgaivino – taigi vasarai pasiruošta!

Irena Savickienė, IIc kl. auklėtoja 

Birželio 12-14 dienomis gimnazijos dviratininkai leidosi į tradicija tapusį žygį per Kuršių neriją. Nuostabus jūros, marių, vėjo ir smėlio alsavimas pakvietė 32 kelionių ištroškusias širdis – važiavo ir smalsūs septintokai, ir nebe pirmąkart žygyje dalyvaujantys vienuoliktokai, dvyliktokai. Smagu buvo minti pedalus nuo Smiltynės iki Nidos (56 kilometrus įveikė visi), ir žaisti paplūdimio tinklinį, ir dalyvauti orientacinėse varžybose susipažįstant su Nida, ir maudytis jūroje. Kūno kultūros mokytojas Kęstutis Meliūkštis ir mokytoja Edita Daugelavičienė labai džiaugėsi gražia bendryste: nebuvo nė vieno niurzgiančio ar nenorinčio dalyvauti veiklose, o Ugnės Stasiūnaitės gitara visus subūrė dainoms, šmaikštiems kūrybiniams bandymams. Septintokai ne tik aistringiausiai maudėsi, bet sakė kitąmet patys pirmieji užsirašysią į tradicinį žygį.

Keliaukite, pažinkite, sportuokite, būkite ištvermingi, mieli gimnazistai.

P.S.Ir aš ten buvau, pedalus myniau, džiaugiausi gražiu augančiu atžalynu.

Mokytoja Zita Kontrimienė  

Stovyklautojai antrą atostogų savaitę lankėsi Krekenavoje, dalyvavo edukacinėje veikloje L.O.B.I.A.I. Mūsų gimnazijos komanda paslėptą lobį surado pirmieji iš penkių komandų. Kai lankėmės UAB Aukštaitijos Vandenys, vaikai sužinojo kaip atsiranda vanduo iki jų namų, matė siurblinę, laboratoriją. Dailės galerijoje piešė monototipijos kūrybinį darbą, apžiūrėjo parodas. Daug įspūdžių parsivežė iš Pakruojo dvaro. Kiekvienas vaikas gavo jaunojo dvariškio liūdimą. Smagios ir džiugios vasaros akimirkos iš vasaros dienos stovyklos. Linkime geros ir gražios vasaros.

Mokytojos Daiva, Vida, mokytojo padėjėja Inga

Baigiasi mokslo metai. Vasara. Birželio 14 dieną bendruomenė susirinko į tradicinę gimnazijos šviesuolių šventę. Renginio vedėjos Justina ir Viltė džiaugėsi: Puikūs buvo šie mokslo metai, daug renginių skyrėme Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiui, mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo ir daug laimėjimų pelnė Panevėžio miesto bei respublikos įvairių dalykų olimpiadose ir konkursuose.

Direktorė Gražina Gailiūnienė kalbėjo: ,,Šiandien susirinkote patys gabiausi ir darbščiausi mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai. Dėkoju vaikams už puikų mokymąsi, aktyvią veiklą, kuria garsinote gimnaziją. Linkiu visiems gražios vasaros ir – susitiksime rugsėjį.“ Grojo gimnazijos smuikininkės su vadove Jecinta Garbaliauskiene, dainavo 7b klasės mokinė Rugilė Garbaliauskaitė, „Dainų dainelės“ konkursų laureatė, frankofoniškojo dainų festivalio dalyvė, savo pasiekimais ryškiai praaugusi paauglišką amžių.

Direktoriaus pavaduotojos ugdymui Violeta Dumbrienė ir Rimutė Kazakevičienė paskelbė kandidatus į nominacijas ir nominantus, pasveikino juos ir įteikė angelų statulėles.

2018 metų šviesuoliai:

  • Metų mokytojas - Stasys Skrebys, fotografijos mokytojas
  • Metų mokinys - Karolis Ličkūnas, IVc gimnazijos klasės mokinys
  • Metų žiniukas - Rugilė Gailiūnaitė, 4a klasės mokinė
  • Metų išminčius - Antanas Vasiliauskas, 8a klasės mokinys
  • Metų protas - Miglė Palujanskaitė, IVc gimnazijos  klasės mokinė
  • Metų talentas - Rugilė Garbaliauskaitė, 7b  klasės mokinė
  • Metų rėmėjas - 2b klasės tėvelių bendruomenė
  • Metų altruistas - Edita Daugelavičienė, anglų kalbos mokytoja
  • Metų sportininkas - Vytė Gelažytė, 4b  klasės mokinė

Trisdešimt dviems mokiniams - konkursų, olimpiadų nugalėtojams buvo išdalintos piniginės premijos. Šiais mokslo metais iš dviejų procentų pajamų lėšų, skiriamų gimnazijai, gabiųjų mokinių skatinimui buvo skirta 1100 €.

Gimnazijos šviesuoliams nuskambėjo vaikų muzikos mokyklos absolventų Tautvydo (akordeonu) ir Vakario (mušamaisiais) atliekami muzikiniai kūriniai.

Nuotraukos Stasio Skrebio  

2018m. birželio 12-13 d.d. Panevėžio K.Paltaroko gimnazijos 7-8-ų klasių mokiniai, gimnazijos direktorė Gražina Gailiūnienė geografijos mokytojos Gražina Minienė ir Jolita Pūkaitė, fotografijos mokytojas Stasys Skrebys keliavome po šiaurės Lietuvą, Biržų kraštą: susipažinome su geografinės aplinkos išskirtinumais, atlikome geografijos lauko praktiką.

Pirmiausi aplankėme Likėnus: susipažinome su Likėnų dvaro istorija, senuoju parku ir jo augmenija, pirmąja įkurta gydykla ir jos padegimo istorija, Teodoro Grataus tyrinėtais mineraliniais šaltiniais. Biržų regioninio parko darbuotoja išsamiai papasakojo apie dabartinę balneologinę Likėnų gydyklą, ragavome mineralinio vandens iš spūdinio gręžinio ir Smardonės upelio, susipažinome su vandens gydomosiomis savybėmis. Mokiniai įtvirtino teorines žinias apie paviršinius ir požeminius vandenis, jų kilmę, skirstymą, savybes.

Nuvažiavę į Biržus, autobusą palikome stovėjimo aikštelėje, o toliau  kelionę tęsėme pėsčiomis iki Kirkilų apžvalgos bokšto. Ten aptarėme, kaip atsiranda karstiniai ežerėliai, kodėl jų yra tik šiaurės Lietuvoje. Grožėjomės atsiveriančiais vaizdais iš 32 m. apžvalgos bokšto iš kurio matėsi 30 vandens pilnų smegduobių. Tai unikalus karstinių įgriuvų reljefas. Susipažinę su išsamia informacija stenduose, pasivaikščioję po teritoriją, užkandžiavome gamtoje grožėdamiesi grakščiai plaukiojančia gulbe, klausydami paukščių balsų ir dairydamiesi į dangų, nes truputį neramino tamsėjantys debesys.

Kol pasiekėme Biržus, lietus atgaivino ne tik gamtą, bet ir mus. Tačiau nuotaika išliko puiki. Biržuose susipažinome su miesto istorija, aplankėme J. Janonio paminklą, prie kurio mokiniai Matas Atkočius ir Justinas Čovbanas papasakojo apie poeto gyvenimą, kūrybą, paskaitė jo kūrinių.

Biržų pilyje visi su didžiuliu susidomėjimu išklausėme interaktyvią ekskursiją po pilį, prisiminėme istorines ir geografines žinias iš pamokų ir džiaugėmės, kad galime jas susieti su  gidės pasakojimu.

Pagaliau pasiekėme stovyklavietę – Biržų kempingą prie Širvėnos ežero. Papietavome prie bendro stalo ir aptarėme tolimesnę veiklą. Gražu buvo pažiūrėti į pasikeitusią kempingo teritoriją, kai „pastatėme“ margą palapinių miestelį: vieni kūrėsi bendroje didelėje palapinėje, kiti apsigyveno atskirai su draugais.

Pailsėję bėgome „kupstais“ įsivaizduojama pelkėta teritorija, statėme skautų palapinę, mokėmės įkurti laužą

Po vakarienės vyko viktorinos: patys mokiniai buvo paruošę geografines užduotis komandoms, atliko „Geošifro“ užduotis.

Pailsėję, nusimaudę ežere, kepėme dešreles, tęsėme vakaronę prie laužo.

Kitą dieną buvo geografinė lauko praktika: pasirinktoje vietovėje prie ežero  kompasais nustatinėjome azimutą, naudodami sutartinius ženklus ir žinodami savo žingsnio ilgį, braižėme vietovės planą. Teorinių žinių turėjome pakankamai, bet, kai reikėjo jas pritaikyti praktiškai, pasirodė, kad nėra labai lengva.

Atlikę užduotis išsiruošėme kitą žygį pėsčiomis: laukė nelengvas kelias apie 6-7 km. Kelionę pradėjome  ilgiausiu pėsčiųjų tiltu per dirbtinį Širvėnos ežerą. Eidami susipažinome su pačiu ežeru, tilto istorija, ežero vardo legenda bei gražia legenda apie Meilės salą. Pasiekę Astravo dvarą, susipažinome su buvusių rūmų kompleksu ir patraukėme link EKO basų kojų tako. Eidami pakalbėjome apie vis populiarėjantį ekologinį turizmą, jo svarbą aplinkai ir pačiam žmogui. Miške nutiestu EKO taku: žygiavome medinėmis lentomis, akmenukais, žvyru, kankorėžiais, laviravome tarp medinių kelmelių ir pan .Take teko įveikti apie 1km. atstumą, tad kojas tikrai „maloniai‘‘ paskaudo.

Grįžę į kempingą, aptarėme išvykos darbus, sėkmes ir sunkumus, o užduočių pristatymą nutarėme padaryti rudenį.

Tad dabar linkiu visiems gražios vasaros.

Geografijos mokytoja Gražina Minienė, nuotraukos Stasio Skrebio  

Šiltą vasarą pirmokai linksmai ir draugiškai atostogauja vasaros dienos stovykloje „Vasaros karuselė”. Vaikai dalyvauja pažintinėje, edukacinėje, kultūrinėje ir sportinėje veikloje. Per pirmą stovyklos savaitę lankėmės Panevėžio garvežinėje, Midenėje, „Glassremis” įmonėje, kino centre „Garsas”, pasigrožėjo ir pajodinėjo su žirgais Molainių žirgyne. Džiaugdamiesi vasara, dar vieną savaitę kartu atostogausime įsukdami „Vasaros karuselę”.

Mokytojos Daiva Pociuvienė, Vida Skemundrienė, mokytojo padėjėja Inga

Birželio penktą, šeštą ir septintą dienomis mūsų gimnazijos pirmūnai ir kiti garsinę mokyklą mokiniai vyko į Lenkiją. Iškeliavome birželio penktą dieną, ketvirtą valandą ryto autobusu. Važiavome ilgai, tačiau kelionė neprailgo, nes dauguma mokinių (ir mokytojų) bendravo tarpusavyje, žaidė stalo žaidimus ar klausėsi muzikos. Taip pat visus sudomino gidė, kuri organizavo viktorinas ir pasidalino savo žiniomis apie Lenkiją.

Pirmasis aplankytas objektas buvo Žalgirio mūšio laukas, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordiną. Sužinojome apie kariuomenių sudėtį, naudotus ginklus ir kitus karo ypatumus, stovėjome būtent ten, kur prieš daugelį metų kariavo mūsų protėviai.

Taip pat matėme vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių - Malborko pilį, kur buvo kalinamas Lietuvos Didysis kunigaikštis Kęstutis. Galėjome pasivaikščioti po tvirtovę, jos kiemus, koridorius, celes, pamatyti įspūdingas Ordino pasitarimų sales, valgomuosius.

Po ilgos dienos nakvojome viešbutyje. Kitą rytą pavalgę pusryčius išvykome į Gdynios uostą, kur apžiūrinėjome laivus ir juose įrengtus muziejus, parodas. Sustojome ir Sopoto kurorte, Gdanske, kur linksmai praleidome laiką valgydami ledus, vaikščiodami ir apžiūrinėdami miestų įžymybes.

Trečią dieną keliavome į Fromborką. Ten kadaise gyveno lenkų astronomas Mikalojus Kopernikas. Apžiūrėjome gotikinę katedrą – baziliką ir joje esantį astronomo kapą, užlipome į didįjį bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsivėrė nuostabus vaizdas. Taip pat apsilankėme buvusioje Hitlerio būstinėje „Vilko irštvoje”. Ten pamatėme bunkerių liekanas, sužinojome daugiau apie jų statybą, buvusius Adolfo Hitlerio planus.

Po kupinų įspūdžių ir nuotykių trijų dienų galiausiai važiavome namo.

Per šią išvyką visi sužinojome daug įdomios informacijos apie Lenkiją, aplankėme žymius objektus ir geriau susipažinome vieni su kitais. Manau, kad kelionė tikrai buvo puiki.

Viktorija Skvereckaitė, nuotraukos Dominyko Masiulio 

Gimnazijos bendruomenė dalyvavo Devintinių procesijoje.

Nuotraukos Stasio Skrebio

Tikras iššūkis buvo mums ir 2c klasės mokiniams gegužės 28-30 dienomis pakeisti gimnazijos klases į edukacinę aplinką Orelių kaime Krekenavos seniūnijoje. Gamtos prieglobstyje „išdygo“ palapinių miestelis, mašinų šurmulį pakeitė paukščių balsai. Visi paįvairinome pamokų veiklą. Vaikams labai patiko inscenizuoti pasakas, kurti veikėjams drabužius, kaukes ir savo kūrybą pristatyti tėveliams. Talentų konkurse atsiskleidė gebėjimai dainuoti, šokti, piešti, sportuoti. Turistinis žygis „Girinio taku“ suteikė žinių apie mišką ir kovą su uodais. Sportinėse estafečių rungtyse net tėveliai prisiminė vaikystėje išmoktus šuoliukus per šokdynę, pralindimą pro lankus, Kvadrato varžybose – azartą ir norą laimėti. Plaukimo įgūdžiai ir šuoliukai į vandenį karštą dieną tapo  tikra atgaiva. Trys dienos prabėgo greitai ir linksmai. Išmokome draugauti su Gamta, ją pažinti ir saugoti. Pasitikrinome savo ištvermę, gebėjimą draugauti ir bendrauti, o mes vadovytės organizuoti veiklą mažiesiems.

6c klasės vadovytės Nida, Saulė, Vakarė, Smiltė, Emilė ir Ugnė.

Nuotraukos mamos Sandros ir mokytojos Ainos  

Meniu

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas