Nuotolinis mokymas - ne mokymasis namuose. „Mokymą namuose jūs pasirinkote patys. O nuotolinį mokymą jums paskyrė karantinas". Tokia žinute neseniai pasidalino viena JAV gyvenanti tinklaraštininkė, ne vienerius metus mokanti savo vaikus namuose. Ji priminė, kuo skiriasi šie du mokymo būdai. Vienas iš esminių dalykų: mokantis nuotoliniu būdu pamokas planuoja ir grįžtamąjį ryšį užtikrina ne tėvai, bet pedagogai.
Nesistenkite sukurti namuose mokyklos. Nerealu. kad „tilpsite" į pamokų laiką. Bus daugiau pertraukų. mažiau apibrėžtas tvarkaraštis. Nes tai ne mokykla. Tai mokymasis nuotoliniu būdu.
Leiskite vaikui priimti sprendimus savarankiškai. Net ir pradinukai pajėgūs priimti kai kuriuos sprendimus patys. Jei anksčiau namų darbai buvo vaiko atsakomybe, tegul taip lieka ir dabar. Klauskite, kada ir kokios pagalbos reikia. Nesiūlykite to įkyriai. Leiskite pačiam paprašyti.
Monotoniją keiskite kūryba. Auginantys mažesnius vaikus mokymosi procesą gali paįvairinti netradiciniais sprendimais. Mokotės užsienio kalbos? Leiskite vaikui pažiūrėti šia kalba animacinį filmuką ar pasiklausyti dainos. Mokotės istorinius faktus? Pasiūlykite visai šeimai paruošti „Protmūšį" iš naujai sužinotų faktų. Nors nesate mokytojas. kūrybingais sprendimais galite padėti savo atžalai geriau suprasti ar įsiminti naują temą ir duomenis.
Aptarkite sunkumus, įvardinkite pozityvius dalykus. Gali būti, kad jūsų vaikui sunkumai kyla ne toje vietoje. kurioje stengiatės padėti. Išklausykite ji ir kartu ieškokite sprendimo. vardinkite tai. kas nuotoliniame mokyme vaikui patinka. Akcentuokite tai. kai iškyla sunkumai.
leškokite sprendimo ir dalinkitės jais. Jei matote. kaip būtų galima spręsti su nuotoliniu mokymu susijusią problemą, pasidalinkite ja. Tikėtina, kad greičiausiai norimos reakcijos sulauksite, jei problemą įvardinsite ir ją nusiūsite konkrečiam už tai atsakingam žmogui (ar įstaigai). o ne pasidalinsite ja tėvų forume ar kitoje grupinėje diskusijoje.