Tradicinės šventės ir mūsų valgiai

Spausdinti

Po ilgos pertraukos susitiko Panevėžio K. Paltaroko gimnazijos mokytojai ir moksleiviai su savo partneriais iš Lenkijos, Rumunijos, Katalonijos, Šiaurės Makedonijos bei Turkijos, deja, nuotoliniu būdu. Birželio 7-ą, 8-ą ir 9-ą dieną vyko Erasmus projekto  „Valgyk sveikai. Veik atsakingai” veiklos. Pasinaudojome pradžioje Zoom platforma, bet vėliau perėjome prie Google Meet, kur nei dalyvių skaičius, nei laikas nėra ribojami.

Projekto pavadinimas byloja, kuo užsiimame projektinėse veiklose – sveika mityba, tradicijomis bei anglų kalbos lavinimu. Šiame 2021 m. birželio 7-9-s dienų susitikime kalbėjome ir rodėme partneriams tradicinių valgių įvairovę, nupieštus patiekalus, kūrėme trumpus  pokalbius apie šventes. Projekto temos nebuvo sunkios, nes dalyvauja pradinių klasių mokinukai, kuriems angliškai kalbėti jau yra iššūkis. Nesigiriame, bet lietuviai moksleiviai išsiskyrė kalbėjimo drąsa, komentavo raštu kitų pasirodymus ir  labai gerai paruošė prisistatymus.

Kadangi turkai buvo šio susitikimo šeimininkai, tai jų ypač gausus būrys prisijungė ir pasakojo apie turkiškų patiekalų įmantrumus. Ne mažiau įspūdingus patiekalus rodė, gamino vietoje katalonai iš Begur miesto Daktaro Arugos mokyklos. Jie jungėsi gausiu būriu iš mokyklos su savo mokytoja bei direktoriumi.

Niekas tikriausiai negalėjo aplenkti ištaigingų rumunų valgių paletės. Demonstravimo metu daugelis dalyvių komentavo, kad jaučiasi labi išalkę, matydami tokius skanius pyragėlius, įdarytus daržovėmis, o jau papuošimai….

Nuo katalonų, rumunų ir turkų neatsiliko moksleiviai iš Šiaurės Makedonijos, kurie gyvai rodė, kaip pagaminti patiekalą Flia, reikalaujantį 2,5 val. darbo ir susikaupimo. Makedoniečių valgiai pasižymėjo skambiais pavadinimais bei sveikais produktais.

Mūsų kaimynai lenkai gražiai pasakojo apie labai panašius į lietuviškus patiekalus, įvardindami  juos lenkiškais skambiais pavadinimais.

Žiūrint iš šalies, tai buvo labai informatyvūs susitikimai, kur dalyviai susipažino su įvairiausiais Europos šalių valgiais, pamatė, kaip jie gaminami. Laikas visai neprailgo, nors pirmoji diena turėjo techninių nesklandumų, kol susijungė visi 37 dalyviai. Visuotinis džiaugsmas, jaudulys matant  projekto partnerius, vaikų žingeidumas nuvijo jaudulį bei baimę, kad gali ir nepavykti, strigti rodymai…

Mes labai tikimės, kad galėsime toliau vykti į Lenkiją ir susitikti gyvai tęsdami savo projekto veiklas. Trečiasis susitikimas turi įvykti 2021m.spalio mėnesį.

Projekto koordinatorė Meilutė Balbieriūtė