Laikas greitai bėga...net nepastebėjome, kad priartėjo Erasmus+ projekto susitikimas Lenkijos Czeladzi miesto 5-je mokykloje. Šį kartą sugužėjo visi partneriai ir atsivežė nemažą būrį mokinių. Panevėžio K. Paltaroko gimnaziją atstovavo 7 dalyvės iš 4-7-ų klasių. Anglų kalbos mokytoja Ligita Švelnienė sukūrė Erasmus-Lenkija grupę facebook‘o paskyroje ir 7 mokinės kibo į darbą gruodžio pradžioje. Prasidėjo SVEIKOS MITYBOS eksperimentas, kuris tęsėsi vieną mėnesį. Projekto dalyvės turėjo ne tik stengtis valgyti sveiką, šviežią maistą, domėtis sveikais produktais, laikytis taisyklingo dienos režimo, bet ir viską užrašyti angliškai, filmuoti bei fotografuoti. Mokytoja reikliai reikalavo ataskaitos už eksperimento etapus. Iš pradžių buvo nelengva pratintis viską dokumentuoti, bet laikui bėgant mergaitės įprato žymėti, ką kiekvieną dieną valgė ir kaip jautėsi. Iš atsiųstos gausios medžiagos buvo padarytos išvados ir sumontuotas pristatymas apie eksperimentą.
Kelionė autobusu prailgo, bet sėkmingai nuvykome į susitikimo vietą ir kitą dieną jau žvalios susipažinome su Lenkijos partnerių mokykla (beje, jie turi savo baseiną), miestu, Katovicais bei labai įdomiai įrengtu Silezijos muziejumi. Juk buvome pačiame Aukšutinės Silezijos centre, kur susipynė Vokietijos, Lenkijos bei Austrijos istorijos.
Krokuvoje mokėmės kepti Krokuvos riestainius, kurių receptas įrašytas į Lenkijos paveldą. Riestainių kepimo tradicija gyvuoja nuo Viduramžių, bet mums nepasirodė jie skanūs, bet galima receptą paskaninti, nes technologiją išmokome.
Labai jaudinomės prieš prezentaciją, nes norėjosi kuo nuotaikingiau ir geriau parodyti projekto partneriams, kaip sekėsi valgyti sveikai, kiek angliškų žodžių išmokome, kaip mokame pateikti, ką padarėme. Paltarokietės pasipuošė žaliais marškinėliais, kur buvo uždėti vardai bei Lietuvos vėliava. Pristatymų metu 6-ių šalių partneriai kalbėjo, rodė, kaip jiems sekėsi sveikai maitintis. Smagu, kad visi buvo gerai pasirengę...ir visi truputį jaudinosi. Šis renginys vyko ne mokykloje, bet buvusiame garo mašinų fabrike, nes XIX a. Silezija buvo industrinis regionas ir pramonei reikėjo elektros. Dabar čia įrengtos erdvės edukacinėms veikloms.
Greitai prabėgo laikas. Susidraugavo mokytojai ir mokiniai, nors ir gyveno ne šeimose. Kovo 14- 18d.laukia paskutinis projekto „Valgyk sveikai. Veik atsakingai“ susitikimas Ispanijoje, Begur mieste pas mūsų partnerius iš Doctor Aruga pagrindinės mokyklos. Paskutinio susitikimo metu įvertinsime projekto veiklas bei aptarsime dalyvavimo galimybes naujose Erasmus+ programose.