Birželio penktą, šeštą ir septintą dienomis mūsų gimnazijos pirmūnai ir kiti garsinę mokyklą mokiniai vyko į Lenkiją. Iškeliavome birželio penktą dieną, ketvirtą valandą ryto autobusu. Važiavome ilgai, tačiau kelionė neprailgo, nes dauguma mokinių (ir mokytojų) bendravo tarpusavyje, žaidė stalo žaidimus ar klausėsi muzikos. Taip pat visus sudomino gidė, kuri organizavo viktorinas ir pasidalino savo žiniomis apie Lenkiją.
Pirmasis aplankytas objektas buvo Žalgirio mūšio laukas, kuriame 1410 metais liepos 15 dieną Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordiną. Sužinojome apie kariuomenių sudėtį, naudotus ginklus ir kitus karo ypatumus, stovėjome būtent ten, kur prieš daugelį metų kariavo mūsų protėviai.
Taip pat matėme vieną didžiausių ir geriausiai išlikusių viduramžių gynybinės architektūros pavyzdžių - Malborko pilį, kur buvo kalinamas Lietuvos Didysis kunigaikštis Kęstutis. Galėjome pasivaikščioti po tvirtovę, jos kiemus, koridorius, celes, pamatyti įspūdingas Ordino pasitarimų sales, valgomuosius.
Po ilgos dienos nakvojome viešbutyje. Kitą rytą pavalgę pusryčius išvykome į Gdynios uostą, kur apžiūrinėjome laivus ir juose įrengtus muziejus, parodas. Sustojome ir Sopoto kurorte, Gdanske, kur linksmai praleidome laiką valgydami ledus, vaikščiodami ir apžiūrinėdami miestų įžymybes.
Trečią dieną keliavome į Fromborką. Ten kadaise gyveno lenkų astronomas Mikalojus Kopernikas. Apžiūrėjome gotikinę katedrą – baziliką ir joje esantį astronomo kapą, užlipome į didįjį bokštą, nuo kurio apžvalgos aikštelės atsivėrė nuostabus vaizdas. Taip pat apsilankėme buvusioje Hitlerio būstinėje „Vilko irštvoje”. Ten pamatėme bunkerių liekanas, sužinojome daugiau apie jų statybą, buvusius Adolfo Hitlerio planus.
Po kupinų įspūdžių ir nuotykių trijų dienų galiausiai važiavome namo.
Per šią išvyką visi sužinojome daug įdomios informacijos apie Lenkiją, aplankėme žymius objektus ir geriau susipažinome vieni su kitais. Manau, kad kelionė tikrai buvo puiki.