Dorinio ugdymo pamoka III kl. mokiniams: „Nepakliūk į spąstus“

Spausdinti

2021-06-03 vyko dorinio ugdymo pamoka III kl. mokiniams: „Nepakliūk į spąstus“, tema: Prekyba žmonėmis ir žmonių išnaudojimas. (Prevencinė pamoka. Integruota Žmogaus sauga).

Pamoką vedė KOPŽI (Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu) centro soc. darbuotojos Indrė Žiūrienė ir Žaneta Morkūnaitė.

Buvo aptarti pavojai nelegalioje darbo rinkoje, psichologiniai triukai dėl fiktyvių ‚skolų‘, priverstinio narkotikų platinimo arba verbavimo vagystėms subtilybės. Teoriją lektorės iliustravo gyvenimiškais pavyzdžiais, nurodė svarbiausius kontaktus, kur kreiptis, jei tektų susidurti su panašiais atvejais ar būtų centrui naudingos informacijos. Kalbėta ir apie fiktyvias santuokas, apie greitų ir per trumpą laiką didelį pasitikėjimą įgaunančių internetinių ir realių ‚draugysčių‘ riziką, kurios profesionaliems verbuotojams gali būti puiki pasala į dideles bėdas įklampinti nieko apie tai neįtariančią būsimą auką... Užsiminta ir apie savo atvaizdų (nuotraukų, video medžiagos) prieinamumą kitiems asmenims – kaip nesunku paskui šantažuoti, gąsdinant, kad tie vaizdai bus paviešinti... Tokiose ir panašiose situacijose griūna žmonių gyvenimai. Todėl turime saugotis, būti budrūs, sąmoningi ir negalvoti ‚man tai jau tikrai taip nenutiks‘. Apibendrinant pritarti senai gerai patarlei. Liaudis sako: „Saugokis pats ir Dievas padės“.

Pamoką organizavo dorinio ugdymo mok. metod. s. Elija Rudinskaitė. Pamokų ciklui šia tema (teorinei daliai) pasiruošti jai padėjo, konsultavo IIIa kl. mokinės Tėtis Remigijus Audejevas. Mokyklos bendruomenės vardu AČIŪ jam, ačiū centro darbuotojoms Indrei Žiūrienei, Žanetai Morkūnaitei.