Festivalis „Nepatogus kinas“ kaip ir kasmet pakvietė mokyklas prisijungti prevencinių filmų peržiūroje ir padiskutuoti nepatogiomis temomis. Šiais metais filmo seanse dalyvavo 8b ir 8c klasės mokiniai drauge su socialine pedagoge Neringa Mikeliūniene, psichologe Akvilija Kiburiene bei anglų kalbos mokytoja Neringa Songailaite-Kovarskiene.
Nepatogios temos ir nepatogūs jausmai lyg akmenėlis bate, iš pradžių gali jį nešiotis, bet vėliau jis vargina, kelia įtampą, skausmą ir nepatogumą. Šiais metais tema, apie kurią nedrąsu kalbėtis buvo mano kūno vaizdas ir mano santykis su savo kūnu. Filme „Istorijos iš dušo” paaugliai dalinasi nuomonėmis ir jausmais kodėl mokyklų duše nebebėga vanduo, jie nėra naudojami ir kas vyksta persirengimo kambariuose. Kiekvienas nekaltas komentaras, kurį traktuojame kaip juokelį, gali sukelti pyktį, tačiau už jo slepiasi sielvartas. Filmo edukatorė pakvietė mokinius pasidaryti asmenukę ir joje įžvelgti savo gražius bruožus, pamilti savo unikalumą.
Kitas trumpametražis filmas „Tai aš” apie merginą kilusią iš Ugandos, kurios gyvenimas buvo lyg „dėžėje” slepiant save nuo vyrų akių ir poelgių. Mergaitė pasidalino istorija kuomet mokykloje klasiokas berniukas priekabiavo ir palietė jos intymią vietą, ji supykusi jam trenkė. Tuomet atėjo mokytojas vyras ir lipė mergaitei atsiprašyti berniuko. Tokia nelygybė lyties atžvilgiu lydi mergaites Ugandoje ir kitose Afrikos šalyse. Tačiau šis filmas turi ir vilties. Merginos gyvenimas pasikeitė kuomet ji atvyko į Nyderlandus ir galėjo leisti sau būti savimi: laisva, atvira ir mergaitiška.
Psichologė Akvilija Kiburienė