Balandžio 23-27 d., grupė mokinių, kurie mokosi vokiečių kalbą, keliavo į Vokietiją. Volfsburgas, kuriame aplankėme Volkswagen gamyklą, pasitiko mus su saule ir žydinčiomis gėlėmis, vaismedžiais, alyvomis. Lankydamiesi gamyklos muziejuje sužinojome, kad „Volkswagen“ yra „Volkswagen Group“ padalinys, kartu su „Audi“, „Seat“, „Škoda“, „Bentley“, „Bugatti“, „Lamborghini“ ir „Porsche“. Gamykla buvo įkurta 1937 metais. Po Antrojo pasaulinio karo Jungtinė Karalystė ir JAV atnaujino fabriko produkciją. „Volkswagen“ automobiliai, o ypač „Volkswagen Kaefer“ (liaudyje žinomi kaip „vabalai“), išpopuliarėjo po visą pasaulį. Dabar čia gaminami automobiliai, komercinės transporto priemonės, varikliai, motociklai. „ZeitHaus“ ekspozicijoje apžiūrėjome senų ir pačių moderniausių automobilių modelius. Išskirtinio visų dėmesio sulaukė veidrodžių instaliacijose skendintis automobilis – sidabrinis „Bugatti Veyron 16.4“, kainuojantis apie 1 mln. 225 tūkst. eurų. Tai greičiausias pasaulyje serijinis automobilis.
Hanzos mieste Hamburge didžiausią įspūdį visiems paliko miniatiūrų muziejus - Miniatur Wunderland, įsikūręs Speicherstadt arba istoriniame sandėlių rajone. Čia pasijutome tikrais milžinais. Iki begalybės žavėjo kiekviena detalė – nuo kelių centimetrų ar tik milimetrų dydžio. Žavėjo atkurti miniatiūriniai miestai, miesteliai, žmonės, gatvės, Alpės, tiltai, traukiniai, automobiliai, oro uostas. Šis muziejus garsėja didžiausiu pasaulyje veikiančiu geležinkelio modeliu, kurį sudaro apie 13 tūkstančių metrų geležinkelio bėgių, kuriais kursuoja per 900 traukinių. Jie važiuoja pro miniatiūrinius miestus, pūškuoja pro kalnus, tarpeklius ir tiltais – visa tai yra sumažinta daug kartų ir telpa keliuose buvusio sandėlio pastato aukštuose. Muziejuje yra kelios teminės ekspozicijos – tai ne tik Vokietija, bet ir Šveicarija, Austrija, Italija, Skandinavija, Amerika.
1883 m. ties Elbės upe iškilęs Hamburgo istorinių sandėlių kompleksas laikomas didžiausiu pasaulyje. Sandėliai čia buvo statomi ant 12 metrų ilgio medinių polių. Dauguma sandėlių pastatyti iškėlus metalinį karkasą, o fasadai, nors ir skirtingi, tačiau visi išmūryti vienodu stiliumi raudonomis plytomis. Prieš gerą šimtmetį daugiaaukščiuose Speicherstadt sandėliuose buvo laikoma kava, kakava, prieskoniai, vyko prekyba kilimais.
Plaukdami keltu upe grožėjomės Elbės filharmonija, o metro nuvažiavę į miesto centrą apžiūrėjome miesto rotušę, pasigrožėjome Alsterio ežeru. Įdomu buvo ir autobusu važiuoti po Elbės upe nutiestu tuneliu.
Ekskursijos viename gražiausių 12 amžiuje įkurtame Šiaurės Vokietijos miestų Liubeke metu apžiūrėjome viduramžius menantį senamiestį, kuris yra įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Dėl įspūdingos istorijos Liubekas neretai vadinamas „Hanzos karaliene“, taip pat „Septynių bokštų miestu“. Miestą taip pat garsina ir marcipanai. Šiame mieste yra ir viena seniausių Vokietijoje marcipanų parduotuvė.
Didžiausiame Šiaurės Vokietijoje Heidės atrakcionų parke išbandėme pačius moderniausius žadą užimančius atrakcionus.
Mokiniai ne tik smagiai praleido pavasario atostogos, bet ir patobulino vokiečių ir anglų kalbų žinias, susipažino su šalies ypatumais, pramone, kultūra, gyventojų laisvalaikiu.